Pomáhej tím, že si čteš

Cirkus Bombastico Fokus

Cirkus Bombastico Fokus

terapeutický cirkus

Cílová částka: 75 000 Kč
Vybráno: 75 000 Kč
Zařazeno: 22. 6. 2011
Datum ukončení: 12. 9. 2011

Cirkus Bombastico Fokus

Cirkus Bombastico Fokus pomáhá lidem s duševním onemocněním uzdravovat se a zvládat tíživé všední dny, skleslost a osamocenost. Pomáhá jim získat v životě větší jistotu a důvěru a žít spokojeněji. Proč zrovna cirkus? V cirkuse se člověk může vyřádit. Cirkus je pestrý a společnost lidí je také pestrá – každý je jiný a v cirkuse se nikdo nemusí bát, že by právě proto byl odstrčen na okraj společnosti. Naopak, každý může projevit svoji hravost, osmělit se a dělat, co mu jde.

Cirkus Bombastico Fokus je ojedinělý projekt na poli psychiatrické péče. Od roku 1998 probíhá pravidelně, tři jednotlivé týdny během kalendářního roku. Klienti i pracovníci Fokusu Praha se pod vedením principála Frederica Bombastica věnují přípravě cirkusu – spolupracují při nacvičování jednotlivých čísel, pomáhají se stavbou cirkusu, vyrábějí masky a ohňové pochodně, žonglují, tančí, zpívají a hrají příběhy. V mezičasech společně připravují jídlo, stolují spolu. Všichni se na další cirkus těší – vědí, že cirkus zase přijede, a to jim dává určitou jistotu a naději.

Přijeďte na představení! Zahrajeme vám pouliční divadlo. Uvidíte ohňovou show!
Letní týden vrcholí veřejným vystoupením, kde se setkají a mohou si společně hrát dva světy: svět diváků a svět účastníků cirkusového týdne. Vystoupení umožňuje cirkusákům se projevit každý podle svého a „zdravému“ divákovi je umožněno se této speciální podívané zúčastnit, ocenit ji a pobavit se. Někdy děláme představení i v Praze, v Komunitním centru Břevnov (Fokus Praha), kde se koná jarní a podzimní týden s cirkusem. Letošní letní vystoupení budou dvě - ve čtvrtek 14.7.2011 od 18 hodin a v pátek 15.7.2011 od 20 hodin, obě na biofarmě Kout, ve vsi Fořt - Černý Důl u Vrchlabí. Všichni jste srdečně zváni!

Pomozte nám prosím sehnat finanční částku na plat principála a jeho pomocníků. Práce s lidmi v cirkuse je baví, ale je náročná. Co všechno dělají? Musí přijet vlastním autem z Německa, vybalit a připravit všechny žonglovací pomůcky, postavit cirkusový stan a zvukovou aparaturu, mít připravenou hudbu, vymyšlené nové tance a celý týdenní scénář. Během cirkusového týdne jsou k dispozici bezmála 24 hodin denně. Při cirkusových aktivitách se principál musí plně soustředit na lidi kolem, aby poznal, co právě v tu chvíli potřebují, jaký bod programu zařadit, jakou improvizaci vymyslet. Celou dobu všechny povzbuzuje, vytváří atmosféru, stará se, aby všechno klapalo a lidi se cítili dobře. Kromě toho několik tisíc korun potřebujeme na nákup materiálu pro přípravu vystoupení. Na letošní rok nám bohužel zatím z žádného grantu peníze poskytnuty nebyly. Fokus Praha, o.s. Moc děkujeme!

Garantem pomoci duševně postiženým Fokus Praha, o.s.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT