Pomáhej tím, že si čteš

Děti, čtete?

Děti, čtete?

Realizace literárně-dramatického festivalu pro děti

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 15. 5. 2019
Datum ukončení: 8. 3. 2020

Jubilejní 10. ročník literárně-dramatického festivalu pro děti Děti, čtete?

Již 10. ročník mezinárodního literárně-dramatického festivalu bude tentokrát již třídenní a bude se opět konat k příležitosti Mezinárodního dne dětí. Vůbec poprvé se bude konat i v jiném městě než v Praze, a to proto, že školy, které na náš festival z celé ČR jezdí, si o takový krok již delší dobu říkaly a bylo jen otázkou času, kdy k tomu dojde.

30. května se tedy festival - Děti čtete? odehraje v Městské knihovně zároveň s vernisáží dvou výstav, 31. května se program rozroste do Werichovy vily na Kampě a do Vratislavovy ulice v Praze. 1. června 2019 se koná ve Spolku na Malostranském náměstí a v humpolecké zóně pro umění 8smička.

Účastní se ho řada předních nakladatelů pro děti – od největšího Albatrosu, až po malá experimentující nakladatelství, jako jsou Pop-Pap nebo Běžíliška.

Festival Děti, čtete? zahrnuje velké množství žánrů, které se různými způsoby týkají knihy. Naším cílem je, aby děti poznávaly krásnou literaturu a knihu jako celek. V programu festivalu se tak tradičně objeví nejen autorská čtení (Petr Stančík, Ivona Březinová, Petra Soukupová, Eva Prchalová a mnoho dalších) a divadla (opětovně chystáme představení Buchet a loutek, Divadlo Dětí, Čtenář na jevišti), ale i hudební vystoupení a výtvarné workshopy výtvarníků, ilustrátorů a grafiků, kteří se podílejí na tvorbě knih. V minulých ročnících se podařilo zajistit účast zahraničních autorů (Stern Nijland, Serge Baeken, Karina Schaapman), jejichž dílny se samozřejmě těšily největší pozornosti.

Třída, která festivalu pomůže v rámci projektu Čtení pomáhá nejvíc, bude slavnostně vyhlášena a také dostane knižní dárek do třídní knihovničky.

Děti, čtěte a pomáhejte!

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT