Pomáhej tím, že si čteš

Dítě v síti

Dítě v síti

podpora projektu

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 5. 11. 2018
Datum ukončení: 2. 3. 2019

Milý čtenáři,

chtěl bys, aby tatínek nevisel tolik na mobilu a víc si s tebou hrál?

Aby maminka pořád někomu neposílala zprávy a častěji si s tebou povídala?

Aby kamarádi ve škole v jednom kuse něco nepostovali a svět byl zase trochu víc o lidech a míň o našich nablýskaných fotkách a videích na sociálních sítích?

Tohle přesně chceme i my! Projekt Dítě v síti se zabývá dopady internetu na naše duševní zdraví a u nás na webu www.ditevsiti.cz se máma, táta i kamarádi dozví, jak nepodléhat závislostem na sociálních sítích, jak si čas od času od světa online odpočinout… nebo jak se vyhnout kyberšikaně, případně jak se k ní postavit, když už se děje.

Rodiče víc pochopí, jak tenhle online svět funguje a bude jednodušší s nimi o něm mluvit.

Kromě pravidelného publikování článků na webu jsme v sobotu 29. 9. 2018 uspořádali denoffline, kde jsme inspirovali lidi k tomu, aby se alespoň na jeden den odpojili od internetu a zkusili si žít pěkně “po staru”, bez mobilu v ruce. Možná jsi o něm slyšel i ty. Událost podpořilo velké množství hvězd - Kovy, Shopaholic Nicol, Ewa Farna, Ben Cristovao a další, kteří jsou online hodně aktivní. Když zvládli být jeden den offline oni, tak to zvládneme i my ostatní.

Tohle jsou jen některé z aktivit, na kterých v rámci projektu Dítě v síti pracujeme. Brzy se chystáme vydat knížku a uspořádat konferenci. Chceme, aby nám bylo tady na zemi spolu dobře - online i offline. Chceme míň hejtu a víc pochopení.

Pokud ti naše aktivity dávají smysl a máš chuť je podpořit, máme velkou radost a o to větší chuť na nich dál pracovat!

Za tým Dítě v síti,

Klára

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT