Pomáhej tím, že si čteš

Dům čtyř světů

Dům čtyř světů

sprchovací pojízdná vana

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 22. 3. 2015
Datum ukončení: 27. 4. 2015

V Domově sv. Karla Boromejského v Praze – Řepích pečujeme o staré a nemocné lidi, o které se nemůže postarat jejich rodina nebo žádnou rodinu vůbec nemají.

Tito staří lidé jsou do Domova přijímáni po propuštění z nemocnice, aby se u nás doléčili. Pracují tu lékaři, zdravotní sestřičky, rehabilitační pracovníci. O pacienty se ale starají i odsouzené ženy, které by chtěly změnit a napravit svůj život. Ty mají možnost se v Domově vzdělávat. Některé pracují v kuchyni, prádelně, na zahradě nebo uklízejí pokoje. Váží si práce a jsou vděčné, že mohou svůj život změnit k lepšímu.

Bydlí zde i řádové sestřičky boromejky, které se starají o kostel a poskytují nemocným duchovní útěchu.

V logu máme nápis „Dům čtyř světů – jeden druhému darem“. Čtyři světy tvoří nemocní staří lidé, zaměstnanci, řádové sestřičky a odsouzené ženy. Protože každý den spolupracují a hezky se k sobě chovají, stávají se jedni druhým darem, vzájemně se obohacují novými vědomostmi, zkušenostmi a zážitky.

Domov své jméno získal po významném italském biskupovi Karlu Boromejském, který mohl žít v pohodlí a bohatství. Rozhodl se však svůj život zasvětit chudým lidem a byl tak statečný, že pomáhal i nemocným při morové epidemii, která byla smrtelná.

V Domově se ale pouze nestoná. Je tu pestrý a mnohdy veselý život. Konají se tu krásné koncerty v kostele, jídelně i na zahradě. Pacienty navštěvují studenti středních a děti základních škol, pravidelně docházejí i dobrovolníci. Obzvláště veselo je, když každý pátek přijdou zdravotní klauni.

A jak nám můžete pomoci vy? Pro nepohyblivé babičky a dědečky bychom potřebovali koupit pojízdnou vanu, která pomůže, aby se mohli pohodlně osprchovat. Pokud se to povede, bude to pro nás velká pomoc. Děkujeme.

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT