Pomáhej tím, že si čteš

Gracián Svačina

Gracián Svačina

studium

Cílová částka: 88 800 Kč
Vybráno: 88 800 Kč
Zařazeno: 8. 4. 2011
Datum ukončení: 30. 5. 2011

Finanční prostředky podpoří konkrétního mladého studenta vysoké školy – Graciána Svačinu. Gracián je šikovný a talentovaný kluk, který se narodil do nefunkční rodiny a proto od svých deseti let vyrůstal, společně se svými bratry, v Dětském domově v Jemnici.

Mezi jeho vášeň vždy patřila žurnalistika. Ještě na základní škole a při dětském domově založil časopis Chmýří a dále psal do místních novin v Jemnici (Školní Express). Oba časopisy stále existují a neporušili svoji měsíční tradici. Gracián by byl rád, aby se novinařina stala nejen jeho radostí, ale i budoucím povoláním.

Vzhledem k tomu, že se Graciánovi ve škole dařilo, (jako jedno z mála děti, které vyrůstalo v dětském domově, vystudoval a úspěšně ukončil střední školu s maturitou), dostal možnost studovat na Univerzitě Jana Ámose Komenského –- studijní program Mediální a komunikační studia – obor Sociální a masová komunikace.

Pokud vše půjde dobře, pak by v roce 2015 mohl získat magisterský titul. Musí se však potýkat, na rozdíl od svých vrstevníků, s faktem, že nemá rodinu, která by při něm stála, všestranně jej podporovala a hradila jeho pobyt v Praze včetně studijních i osobních nákladů. Gracián proto musí po škole chodit na různé bridágy, aby svá studia a život v Praze mohl ufinancovat.

Jeho velkým snem je naučit se výborně anglicky a odjet do Anglie na intenzivní prázdninový jazykový kurz. Nadace Terezy Maxové dětem Současně by přivítal příspěvek na stravné v menze a připojení k internetu.

Garantem pomoci studentovi Graciánovi je Nadace Terezy Maxové dětem.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT