Pomáhej tím, že si čteš

Handbike pro vozíčkáře

Handbike pro vozíčkáře

Speciální handbike pro kvadruplegiky

Cílová částka: 120 000 Kč
Vybráno: 120 000 Kč
Zařazeno: 8. 10. 2019
Datum ukončení: 11. 1. 2020

SKV Praha, z.s. je tu proto, aby pomocí sportu usnadnil adaptaci na život po úrazu.

Naše řady sportovců na vozíku se rozšiřují a my bychom touto cestou chtěli získat první speciální handbike pro kvadruplegiky, který umožní sportování i lidem s opravdu vážným hendikepem.

Jedná se o speciálně upravené́ kolo pro vozíčkáře, určené lidem s těžkým hendikepem, kteří mají následkem úrazu a poranění míchy úplně nehybné nohy, ale z velké části i omezenou hybnost rukou. Toto speciální kolo pro vozíčkáře má doplňky, které umožňují ovládat kolo i s hendikepem horních končetin. Mezi úpravy patří elektromotor, který násobí omezenou sílu rukou. Dále speciálně upravené úchopy na ruce, které nahrazují nefunkční prsty. Nepostradatelné jsou brzdy a přehazovačka ovládané lokty, které jsou připevněny po bočních stranách tohoto kola.

Handbike pro kvadruplegiky je určen pro náš oddíl outdoorových aktivit, který každý rok pořádá čtyři čtyřdenní cyklistické akce pro vozíčkáře. Naše organizace nyní podobně upravené kolo pro kvadruplegiky bohužel nemá, ale víme, že by mnoho lidem pomohlo zlepšit život.

Členové SKV navíc mají možnost si kdykoliv naše pomůcky zapůjčit a užít si sportování i soukromě s přáteli či s rodinou. Více informací na https://www.skvpraha.org/sport/pro-cleny/

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT