Pomáhej tím, že si čteš

Hlídač státu

Hlídač státu

Důvěřuj, ale prověřuj!

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 4. 4. 2020
Datum ukončení: 13. 9. 2020

Jsme nezisková organizace, jejíž cílem je udělat státní správu zcela transparentní. Hlídač státu je webová platforma, kde na jednom místě kontrolujeme, analyzujeme a propojujeme smlouvy z registru smluv, veřejné zakázky, dotace, sponzory politických stran i politiky samotné.

Založili jsme Hlídače státu, aby mohl každý občan kontrolovat, jak stát a politici hospodaří s penězi daňových poplatníků. Naše služba je dostupná pro každého a zdarma. Denně navíc pomáháme v práci stovkám novinářů. Jsme citováni v desítkách článcích každý měsíc. Mimo to jsme se za dobu naší činnosti stali také respektovanou nezávislou autoritou v oblasti digitalizace a pomáháme státu zavádět moderní e-government.

Pokud chceme i nadále zlepšovat fungování státu a efektivně kontrolovat jeho hospodaření, potřebujeme pomoc. Do Hlídače dáváme všechen svůj čas, energii i peníze. To však nestačí. Naprostou většinu aktivit vykonává pouze jeden člověk, zakladatel Michal Bláha, za pomoci několika dobrovolníků a firem. Neobejdeme se bez programátorů, právníka, analytiků, ani redaktora obsahu.

Pomozte nám zlepšit Českou republiku! I malá částka nám pomůže nadále hlídat transparentnost státní správy a hospodaření státu.

Děkujeme!

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT