Pomáhej tím, že si čteš

I my pomáháma na Moravě

I my pomáháma na Moravě

Pomoc lidem zasaženým tornádem

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 30. 7. 2021
Datum ukončení: 17. 12. 2021

Stačilo pár minut a tisícům lidí se rozpadlo téměř vše, co si celý život budovali. V důsledku tornáda přišli o život, o své blízké, o bydlení nebo o živobytí.

Večer ve čtvrtek 24. června se jižní Moravou prohnalo nejsilnější tornádo v novodobé historii České republiky. Poničilo vše, co mu stálo v cestě. Největší škody napáchalo především v okolí obcí Mikulčice, Lužice, Hrušky a Moravská Nová Ves. Silné večerní bouřky si ale vyžádaly škody i v dalších obcích. „Až svítání odkrylo skutečné dopady ničivého tornáda. Večer se mluvilo jen o zdevastované vesnici Hrušky, podle toho, co jsem na místě viděl, ale můžu říct, že Moravská Nová Ves je zasažená srovnatelně, ne-li více. Ulice jsou naprostým dílem zkázy, některé ulice nebo části obce bude potřeba znovu postavit,“ popisuje bezprostředně situaci Josef Koláček, vedoucí koordinátor pro mimořádné události humanitární organizace ADRA, která právě v oblasti Moravská Nová Ves bude dlouhodobou pomáhat.

Od materiální pomoci prvních dnů (latě, prkna, dřeva, hřebíky, plachty na zakrytí střech) bude v nejbližších dnech provedena první výplata finanční pomoci zasaženým rodinám, a to ve výši 150 000 Kč. Humanitární organizace ADRA zde bude působit v řadě týdnů, měsíců dle aktuálních potřeb obyvatel včetně dobrovolnické pomoci. ADRA také na místě zajišťuje psychosociální pomoc potřebným.

Jak můžeme být pomocí i my?

Nic nebude úplně stejné jako dřív, pojďme prostřednictvím humanitární organizace ADRA pomoci k rychlé obnově. Hnacím motorem těm, kterým téměř nic nezbylo, je právě lidská solidarita a vděčnost za všechny, kteří jim pomáhají – například finančním darem prostřednictvím Čtení pomáhá.

Děkujeme vám, že pomáháte s námi.

Garantem pomoci je ADRA.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT