Pomáhej tím, že si čteš

Jaroslav

Jaroslav

doplatek vozíku na tenis

Cílová částka: 35 000 Kč
Vybráno: 35 000 Kč
Zařazeno: 4. 3. 2014
Datum ukončení: 16. 3. 2014

Jmenuji se Jaroslav, je mi 24 let. Po gymnáziu jsem na strojní fakultě Technické university Liberec vystudoval bakalářský obor (promoval jsem v roce 2011) a pokračoval dálkově v magisterském studiu. To jsem však už nedokončil, neboť moje studium přerušil v květnu 2012 těžký úraz. Spadl jsem ze skály z výšky 12 metrů, kdy 8 m byl brzděný pád, pak se přepálilo jištění a další 4 m jsem padal volným pádem. Následky pádu byly hodně vážné, došlo ke zlomenině obratlů a proražení lebky. V důsledku toho jsem ochrnul na spodní část těla (zhruba od žeber dolů), ohluchl na pravé ucho, ztratil čich a dočasně jsem viděl dvojitě.

Proč došlo k samotnému pádu, při kterém se povolilo jištění, nikdo nechápe. Nicméně bylo obrovské štěstí, že tam zrovna měla cvičení horská služba, která mi poskytla první pomoc. Díky tomu a obrovskému štěstí jsem přežil. Letos v květnu jsem se dokonce vrátil ke své práci konstruktéra. Momentálně žiji ve společné domácnosti s rodiči, neboť někdy jsem odkázán na pomoc druhých a na vlastní bydlení samozřejmě nemám finance.

Před úrazem jsem dost sportoval, věnoval jsem se hokeji, tenisu, florbalu nebo horolezectví a i teď se snažím co nejvíce sportovat . A vůbec co nejvíce se navrátit do života, chodím do práce, do posilovny a přemýšlím, že se také vrátím k tenisu. Chci si i proto zakoupit vozík na tenis, u kterého je ovšem vysoká pořizovací cena.

Je naděje, že se moje situace bude ještě zlepšovat, z okolí znám i několik případů, kdy na sobě lidé s podobným handicapem hodně fyzicky pracovali a jejich zdravotní stav se zlepšil. To je velká motivace pro moje úsilí.

Konto bariéry

Na doplatek vozíku na tenis bych potřeboval dosbírat 35 tisíc korun. Díky za vaši pomoc.

Garantem pomoci pro Jaroslava je Konto Bariéry.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT