Pomáhej tím, že si čteš

Když potřebujete zvednout!

Když potřebujete zvednout!

zvedací systém je pro vozíčkáře

Cílová částka: 120 000 Kč
Vybráno: 120 000 Kč
Zařazeno: 6. 2. 2020
Datum ukončení: 7. 6. 2020

Vybavíte si, jaký to bývá ráno, než jdete do školy, doma bzukot? Rychle se převléct, vyčistit zuby, nasnídat se a podobně.

Lidem, kteří se díky poškození míchy pohybují pomocí vozíku, trvá toto všechno mnohem déle. Přesuny, třeba z postele na vozík, z vozíku na záchod, samostatné obléknutí se a nasnídání se, jsou pro ně věci, které se po úraze či nemoci musí znovu učit. Často potřebují při těchto úkonech asistenta, který jim pomůže přesuny zvládat. To bývá často velký nápor na záda jak asistující osoby, tak samotného vozíčkáře.

Proto nějaký šikovný člověk vymyslel takzvaný stropní zvedací systém. Je to pomůcka, která je připevněná ke stropu a nezabírá tak místo v místnosti. Pomocí zvedacího systému je přesun osob z postele na vozík, do vany, sprchy nebo toaletu, odpočinkové či pracovní sezení, přesun na rehabilitační lehátko či podlahu, mnohem snazší. Stejně tak snazší je samotné koupání, sprchování i návštěva toalety, máte totiž volné ruce. Osoba je zavěšená ve speciálním vaku. Pro mnohé může být i účinným pomocníkem umožňujícím sebeobsluhu a tím vyšší soběstačnost.

Proč ho potřebujeme?

Lidé s poškozením míchy, kteří přijíždějí do Centra Paraple na třítýdenní sociálně rehabilitační pobyty, se musí minimálně 10krát denně přesunout z vozíku či na vozík. U kvadruplegiků, u kterých dochází k ochrnutí všech čtyř končetin při poranění krční páteře a míchy (kvadruplegik se pohybuje na elektrickém nebo mechanickém vozíku), jsou přesuny velmi namáhavé a často vyžadují asistenci. Právě stropní zvedací systém je pro vozíčkáře velkým pomocníkem při všech možných přesunech.

Co děláme?

Když se člověk dostane na vozík, vše se pro něho změní a musí se naučit dělat věci jinak. V Centru Paraple jim s tím pomáháme. Vozíčkáři k nám přijíždí na sociálně rehabilitační pobyty a pořádáme pro ně nejrůznější pohybové aktivity. Společně jim ukazujeme, jak si mohou z postele přesednout na svůj vozík, jak řídit auto, jakým způsobem dál sportovat a žít.

Děkujeme, že s vaší pomocí budeme moci stropní zvedací systém pořídit!

Garantem pomoci je Centrum Paraple, o.p.s..

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT