Pomáhej tím, že si čteš

KEMP STRAKONICE 2023

KEMP STRAKONICE 2023

Třítýdenní plavecký kemp pro osoby s tělesným postižením

Cílová částka: 120 000 Kč
Vybráno: 120 000 Kč
Zařazeno: 3. 7. 2023
Datum ukončení: 18. 7. 2023

Pomozte nám uspořádat jedinečný třítýdenní plavecký kemp pro více než 100 plavců s tělesným postižením.

V létě je přes 100 plavců s tělesným postižením na plaveckém soustředění ve Strakonicích. Jedenáct let nám vy, milý čtenáři, prostřednictvím projektu Čtení pomáhá, pomáháte s jeho uspořádáním. Tři týdenní pobyty určené pro osoby s tělesným postižením jsou naplněné intenzivním celodenním programem, který všichni zvládnou a který pozitivně ovlivní jejich fyzickou a psychickou stránku.

Akce je určena pro děti, mládež a dospělé osoby se zdravotním postižením, především s dětskou mozkovou obrnou, vrozené vývojové vady a poúrazové stavy. Další cílovou skupinou jsou i rodiny těchto dětí. Účastníkům zajišťujeme osobní asistenci tak, aby rodiny měly prostor k regeneraci a znovunabytí sil k celoroční péči. Osobní asistenti a plavečtí instruktoři jsou z řad dobrovolníků, zapojených do celoroční výuky plavání, většinou z řad studentů humanitně zaměřených oborů (speciální či sociální pedagogika, fyzioterapeuti atd.), kteří tak přicházejí k cenným zkušenostem uplatnitelných v jejich budoucím povolání.

KEMP STRAKONICE je pro osoby s tělesným postižením ideální příležitostí k intenzivní práci na zlepšení fyzické kondice, o které se spolehlivě postará plavání dvakrát denně doplněné o rehabilitační a kondiční cvičení. Na programu dne je i doplňkový a vzdělávací program. Na závěr každého turnusu probíhají plavecké závody, kde si účastníci změří svoji kondici. Někteří plavci překonávají 50m trať úplně poprvé, začátečníci nebo plavci s velmi těžkým handicapem se do závodu vydávají s podporou asistenta, což by na oficiálních závodech možné nebylo – tady jde ovšem nikoliv o vítězství, ale posun vlastní laťky.

Garantem pomoci je ČESKÉ PARA PLAVÁNÍ.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT