Pomáhej tím, že si čteš

KEMP STRAKONICE pro osoby s tělesným postižením

KEMP STRAKONICE pro osoby s tělesným postižením

Plavecký kemp pro více než 100 plavců s tělesným postižením.

Cílová částka: 120 000 Kč
Vybráno: 120 000 Kč
Zařazeno: 8. 6. 2021
Datum ukončení: 11. 1. 2022

Pomozte nám uspořádat jedinečný třítýdenní plavecký kemp pro více než 100 plavců s tělesným postižením.

Další, 29. ročník para plaveckého léta je za dveřmi! Již devátým rokem jste vy, milý čtenáři, prostřednictvím projektu Čtení pomáhá, důležitým pilířem pro jeho uspořádání. Tři týdenní pobyty určené pro osoby s tělesným postižením jsou naplněné intenzivním celodenním programem, který všichni zvládnou a který pozitivně ovlivní jejich fyzickou a psychickou stránku. Věříme, že se akce uskuteční i letos, a to ve stejné parádě jako v předchozích letech.

Akce je určena pro děti, mládež a dospělé osoby se zdravotním postižením, především s dětskou mozkovou obrnou, vrozené vývojové vady a poúrazové stavy. Další cílovou skupinou jsou i rodiny těchto dětí. Účastníkům zajišťujeme osobní asistenci tak, aby rodiny měly prostor k regeneraci a znovunabytí sil k celoroční péči. Osobní asistenti a plavečtí instruktoři jsou z řad dobrovolníků, zapojených do celoroční výuky plavání, většinou z řad studentů humanitně zaměřených oborů (speciální či sociální pedagogika, fyzioterapeuti atd.), kteří tak přicházejí k cenným zkušenostem uplatnitelných v jejich budoucím povolání.

KEMP STRAKONICE je pro osoby s tělesným postižením ideální příležitostí k intenzivní práci na zlepšení fyzické kondice, o které se spolehlivě postará plavání dvakrát denně doplněné o rehabilitační a kondiční cvičení. Na programu dne je i doplňkový a vzdělávací program. Závěrem každého turnusu probíhají plavecké závody, kde si účastníci změří svoji kondici. Někteří plavci překonávají 50m trať úplně poprvé, začátečníci nebo plavci s velmi těžkým handicapem se do závodu vydávají s podporou asistenta, což by na oficiálních závodech možné nebylo – tady jde ovšem nikoliv o vítězství, ale posun vlastní laťky.

Podle výpovědí účastníků je KEMP STRAKONICE akce, na kterou se celý rok těší a na kterou dlouho vzpomínají.

ČESKÉ PARA PLAVÁNÍ

Garantem pomoci je KONTAKT bB.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT