Pomáhej tím, že si čteš

Knihy pro děti zdravotníků II.

Knihy pro děti zdravotníků II.

Odměna za práci při koronavirové situaci.

Cílová částka: 110 000 Kč
Vybráno: 110 000 Kč
Zařazeno: 12. 2. 2021
Datum ukončení: 17. 12. 2021

Nakladatelství Meander za 25 let svého působení vždy kladlo velký důraz na literární a umělecké vzdělávání dětí nejen skrze své publikace, ale také své různorodé činnosti. Posledních 11 let většinové aktivity tohoto rázu pořádá v rámci svého literárně-dramatického festivalu Děti, čtete?, který se stal velmi oblíbený nejen u dětí všeho věku a jejich rodičů, ale také u odborníků napříč kulturním a vzdělávacím spektrem. V rok a půl starém knihkupectví, které je zároveň osvětovým centrem jsme uspořádali již na pět desítek nejrůznějších dílen a besed pro děti i jejich rodiče.

V současné těžké době, kdy se při druhé koronavirové vlně zastavil znovu celý svět, je jenom v českých domácnostech uzavřený na milion dětí. Většina z nich má štěstí, že rodiče mají alespoň trochu času, který jim mohou s láskou věnovat. Jak jsou na tom děti zdravotníků a záchranářů z prvních linií, kteří denně riskují své životy pro druhé?

Rádi bychom pro obrovské pozitivní ohlasy ze strany nemocnic, pedagogů a rodičů lékařů a záchranářů vytvořili znovu inspirativní vzdělávací podporu všem znevýhodněným dětem i odpovědným vyučujícím, na které se při prvním obdarování nedostalo. Při něm se nám podařilo, právě díky nadaci Čtení pomáhá, rozdat téměř 800 titulů různých žánrů pro všechny věkové kategorie - přes leporela pro nejmenší do mateřských škol po dobrodružné příběhy i poetické a výtvarné tituly a komiksy pro školáky. Kromě velkých pražských nemocnic, jako jsou Bulovka, Thomayerka nebo Motol, jsme knihy distribuovali i do menších nemocničních škol - do Hradce Králové nebo třeba Jablonce nad Nisou. V rámci obdarování jsme vyhlásili také soutěž mezi školami o nejpozitivnější nasprejované hesla a obrázky. Děti byly nadšené a jejich výtvory naprosto úžasné - viz přiložené fotky.

V druhé vlně obdarování bychom se chtěli zaměřit primárně na ty menší a krajské nemocniční školy a školky, a snažit se tak veškerou pomoc nesměřovat jen do hlavního města.

Patronát nad projektem převezmou znovu lékaři – manželé Monika a Marek Hilšerovi, sami lékaři ve službě (Marek Hilšer jezdil léta s Lékaři bez hranic), mají doma 18měsíční dcerku.

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT