Pomáhej tím, že si čteš

Knihy pro děti zdravotníků

Knihy pro děti zdravotníků

Odměna za práci při koronavirové situaci

Cílová částka: 110 000 Kč
Vybráno: 110 000 Kč
Zařazeno: 31. 8. 2020
Datum ukončení: 26. 9. 2020

Nakladatelství Meander za 25 let svého působení vždy kladlo velký důraz na literární a umělecké vzdělávání dětí nejen skrze své publikace, ale také své různorodé činnosti. Posledních 11 let většinové aktivity tohoto rázu pořádá v rámci svého literárně-dramatického festivalu Děti, čtete?, který se stal velmi oblíbený nejen u dětí všeho věku a jejich rodičů, ale také u odborníků napříč kulturním a vzdělávacím spektrem. V rok a půl starém knihkupectví, které je zároveň osvětovým centrem jsme uspořádali již na pět desítek nejrůznějších dílen a besed pro děti i jejich rodiče.

V současné době, kdy se kvůli koronavirové situaci zastavil takřka celý svět, byly v českých domácnostech uzavřený na milion dětí. Většina z nich měla štěstí, že rodiče měli alespoň trochu času, který jim mohli s láskou věnovat. Jak na tom byly děti zdravotníků a záchranářů z prvních linií, kteří denně riskují své životy pro druhé?

Rádi bychom vytvořili inspirativní vzdělávací podporu těmto znevýhodněným dětem i všem odpovědným vyučujícím. Inspirovala nás k tomu naše vlajková autorka básnířka a dramatička Daniela Fischerová, která darovala svých 50 knih dětem zdravotníků z Thomayerovy nemocnice. Rozhodli jsme se proto, za finanční podpory projektu Čtení pomáhá, vybrat další tituly kvalitní literatury za 220.000 Kč, a věnovat je Základní škole a Mateřské školce při Thomayerově nemocnici a FN v Motole. Distribuce bude probíhat formou knižních balíčků, které do nemocnic dovezou oblíbení autoři jako Petr Tureček, Petr Nikl, Daniela Fischerová, Iva Pecháčková a další naši autoři a umělci.

Patronát nad projektem převzali lékaři – manželé Monika a Marek Hilšerovi, sami lékaři ve službě (Marek Hilšer jezdil léta s Lékaři bez hranic), mají doma 18měsíční dcerku.

Poděkování zdravotníkům od Daniely Fischerové:

Milí a obdivuhodní zdravotníci všech profesí,

děkujeme vám, že nás chráníte a pomáháte nám přežít tento zvláštní čas. Můžeme vám nabídnout jen to, co umíme dělat my: knížky pro vaše děti, které to teď taky nemají lehké. Vyřiďte jim, že i jim všem děkujeme za trpělivost. Myslíme na vás vděčně a s úctou. 

Za nakladatelství Meander jeho redaktoři, spisovatelé i ilustrátoři Daniela Fischerová, Iva Pecháčková, Lucie Michlová, Petr Nikl, Petr Tureček, Markéta Hrnčířová, Jan Nejedlý, Jára Plachý

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT