Pomáhej tím, že si čteš

Knihy pro dětské kliniky FN Motol

Knihy pro dětské kliniky FN Motol

Darování knih pro děti dětským klinikám a oddělením nemocnice.

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 3. 12. 2023
Datum ukončení: 11. 1. 2024

Nakladatelství Meander už 28 let vydává knihy pro děti a mládež – pro všechny věkové skupiny, s plejádou témat a přístupů k vyprávění, vždy však s velkou péčí a s cílem dětem přinést poutavé příběhy a krásné ilustrace, které podpoří dětské čtenářství. Na dětských odděleních FN Motol chceme dětem ke zkrácení času v nemocnici i jako odměnu za statečnost při operacích, vyšetřeních a dalších nepříjemných nemocničních úkonech poskytnout přes 800 knih v češtině a (vybrané tituly) také v ukrajinštině.

Děti si budou moct listovat napínavou sérií o Kamovi, dobrodružnou Alanovou válkou, deníky kapitána Arsenia, komiksy jak tuzemskými jako Lilly, letí rogalo! či Klášter Nejsvětějšího srdce, tak unikátními díly evropského komiksu jako Salvatore, Nebeský Bibendum nebo Doba ledová, chybět nebude ani série Tajné bratrstvo nebo kniha Velká cesta Malého Pána, která posloužila jako předloha pro animovaný film Malý pán. A mnohé další…

Ukrajinské děti budou moct číst do ukrajinštiny přeložené knihy Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku, Matěj objevuje, Kočka a čert, Slova, kde jste? nebo Jak na Bučisku o medvěda přišli.

Za pomoc při realizaci projektu, děkujeme!

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT