Pomáhej tím, že si čteš

Knížka pro prvňáčka 2018

Knížka pro prvňáčka 2018

podpora akce

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 18. 6. 2018
Datum ukončení: 17. 2. 2019

Projekt Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka je zaměřen na letošní žáky prvních tříd základních škol a pro žáky druhých, případně třetích ročníků speciálních škol z celé republiky. Žáci se do projektu hlásí prostřednictvím dětských oddělení veřejných knihoven, která pro ně připravují téměř celý školní rok různé zajímavé akce jako jsou například besedy se spisovateli a ilustrátory, knižní výstavky, společná čtení dospělých s dětmi a podobně. Cílem projektu je přivést děti hned od počátku školní docházky do knihoven a vytvořit u nich jak návyk na pravidelnou četbu, tak rozšiřovat jejich dovednosti v získávání informací ze všech možných dostupných zdrojů. Včasné zvládnutí čtení s porozuměním pomáhá dětem úspěšně zvládat všechny vyučovací předměty a vytváří základ pro pozdější úspěšné středoškolské, případně vysokoškolské studium.

Úspěšní účastníci projektu obdrží na závěr první třídy zdarma „Knížku pro prvňáčka“. Je specifická tím, že je napsána a ilustrována pouze pro prvňáčky v příslušném školním roce do projektu přihlášené a nedá se nikde koupit. Letos dostanou děti do projektu přihlášené knížku spisovatelky Evelýny Koubové a ilustrátorky radomíry Kielbergerové Bráchova bota. Peníze potřebujeme na vydání co největšího množství výtisků knížky, aby mohlo být odměněno co nejvíce přihlášených dětí. .

Projekt má za sebou sedm úspěšných ročníků a za tu dobu se ho účastnilo více než 130 000 prvňáčků. Předchozí Knížky pro prvňáčka napsali Ivona Březinová, Jiří Kahoun, Daniela Krolupperová, Miloš Kratochvíl, Radek Malý a Magdalena Wagnerová, ilustrovali je Vlasta Baránková, Jiří Fixl, Eva Sýkorová-Pekárková, Renáta Fučíková, Alžběta Skálová a Pavel Sivko, Jiří Žáček a Vojta Jurík, Martin Šinkovský, tedy samí významní tvůrci české literatury pro děti a mládež.

Za vaši podporu moc děkujeme. Bez vás by to nešlo!

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT