Pomáhej tím, že si čteš

Kuře pomáhá

Kuře pomáhá

Pomozme dětem

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 8. 4. 2011
Datum ukončení: 5. 5. 2011

Pomozte jiným dětem s Kuřetem!

Víte, co je Pomozte dětem? Asi úplně ne, ale určitě znáte žluté Kuřátko s červenobílým záchranným kruhem, které se objevuje na Velikonoce v České televizi. Kuře (Pomozte dětem!) je veřejnou sbírkou, která pomáhá potřebným dětem v České republice. Jedná se o děti, které jsou zdravotně nebo mentálně postižené, žijí bez rodičů, nikdo se o ně nestará nebo jim dokonce jiní ubližují. Každý rok se Kuře snaží sesbírat co nejvíce peněz, které na podzim rozdělí organizacím, které celoročně s takovými dětmi pracují. Kuřeti je už 13 let a nasbíralo více než 150 milionů korun. Pomozte Kuřeti pomáhat dětem dál.

Příklady dětí, kterým Kuře v minulých letech pomohlo:

Český Těšín – Slezská diakonie
Ať to Páťovi šlape! – Příspěvek 32 480 Kč

Patrik je devítiletý kluk, který má rád hudbu a také rád poznává nové věci. Chodí do školy, kde se učí komunikovat se svým okolím. Odpoledne je v denním stacionáři, kam dochází na rehabilitaci a věnuje se svým oblíbeným činnostem - např. hře na dětský klavír a na kytaru, hře s míčem, houpání se v síti, prohlížení knížek, odpočinku na vodní posteli v relaxační místnosti atd. Patrik není schopen postavit se na nohy, pohybuje se za pomoci rukou v poloze sedu. Patrik potřebuje dostatek pohybu, což mu umožňuje využívání přístroje Motomed, který má doma. Pravidelné cvičení pomáhá procvičovat jeho nohy. Patrikovi se „jízda“ na Motomedu moc líbí.

SK Kontakt Karlovy Vary
Tříkolka pro Vendy – Příspěvek 15 000 Kč

Vendy má od mala nemocné dolní končetiny, nefungují jí všechny svaly na nohách. Aby mohla více posilovat funkční svaly, chodí Vendy plavat. Plavání je pro ni aktivní forma rehabilitace. V současné době, kdy Vendy povyrostla, musí posilovat nohy více a jako vhodná aktivita se nabízí jízda na kole – speciálně upravené tříkolce. Tříkolka umožní Vendy i společné rodinné výlety a hry s kamarády. Váha tříkolky umožní Vendy dobrou manipulaci a zařazení tří možných rychlostí jí umožňuje zvládnout i náročnější terén. Součástí kola je i zadní koš, který umožní uložení základních věcí.

Pomozte dětem Již byla získána celá částka - Děkujeme.

Garantem pomoci je sbírkový projekt Pomozte dětem.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT