Pomáhej tím, že si čteš

Medový projekt

Medový projekt

Pořízení 20 včelínů, produkce medu a vosku pro masajskou komunitu

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 17. 6. 2019
Datum ukončení: 15. 11. 2019

Asante Kenya spolupracuje s organizací Redtribe, která působí v Keni ve velmi odlehlé oblasti Loitta Hills, kde žije stále ještě tradičním způsobem početná masajská komunita. Redtribe společně s komunitou spravují tři hlavní projekty, které velmi citlivě reagují na potřeby místních obyvatel. Tím stěžejním je Maasai Academy,. Základní škola, kterou dnes navštěvuje více než 200 dětí. Dále se jedná o zdravotnickou kliniku, která poskytuje služby komunitě téměř zadarmo, a šperkařský projekt, který zaměstnává místní ženy.

Asante Kenya v místě již téměř tři roky realizuje zemědělský projekt Shamba, také díky projektu Čtení pomáhá. Komunita si pronajala pole, jehož výpěstky zpracovává školní jídelna a prodejem nadbytků financuje další rozvoj projektu. Aktuálně vydá kuchyně téměř 11.000 jídel měsíčně.

I proto jsme se rozhodli Shambu rozšířit, a tak vznikl “Medový projekt” , tedy projekt, jehož cílem je podpořit opylování zasazených plodin na našem poli a též sběr medu. Dosud sbírali masajové med od divokých včel tak, že pokáceli strom, na kterém našli jejich hnízdo. Rozhodli jsme se tedy masajům ukázat, že to jde i jinak, ohleduplněji k přírodě. A tak, když se začal realizovat projekt Shamba, zakoupili jsme tři včelíny, ze kterých se získával med zatím jen ručně. Přesto jsme z každého úlu stočili 23 malých sklenic. Stejně důležitým cílem bylo zajistit dostatečné opylování plodin na našem poli. Navíc se ukázalo, že med, který naše včely vyprodukovaly, má fantastickou chuť a stal se tak velmi oblíbenou pochoutkou a nutričně vyváženým zdrojem energie dětí ve škole. Bohužel ho není dostatek. A tak jsme se rozhodli projekt nastavit tak, aby přinášel komunitě další finanční příjem.

Cílem projektu je konstrukce 20 včelínů, produkce medu a vosku. Dodávka medu do základní školy Maasai Academy, prodej přebytků medu a vosku. Výtěžek z prodeje bude poskytnut zpět komunitě na její rozvoj.

Podpořte nás a naši pomoc etnické skupině masajů v Keni.

Garantem pomoci je ASANTE KENYA.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT