Pomáhej tím, že si čteš

Nové postele do DOMEČKU

Nové postele do DOMEČKU

Podpora zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 17. 6. 2022
Datum ukončení: 28. 11. 2022

Ahoj kamaráde,

mám na tebe jednu osobní otázku… máš maminku nebo tatínka? Pokud máš doma oba, máš velkou kliku! Některé děti, ale takové štěstí nemají a nemůžou žít DOMA a říkat každý den někomu „mami“ nebo „tati“. Přesně o takové děti, o které se jejich rodiče nestarají, nemají penízky, nebo jsou třeba nemocní, se staráme v našem DOMEČKU!

Náš domeček, odborně se mu říká „Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc“ se nachází v obci Kovářská v Krušných horách, asi 10 km od Klínovce, nejvyšší hory Krušných hor. V našem domečku máme místo pro 20 dětí, o děti se starají „tety“ a snažíme se, aby to tu vypadalo podobně jako v běžných rodinách. Máme velkou zahradu s trampolínou, stolem na ping-pong, houpačky, spoustu kol a koloběžek, pro malé děti také pískoviště a tříkolky. Často jezdíme na výlety, hrajeme hry, chodíme do přírody a učíme se mít se rádi. Jsme taková velká rodina!

Děti u nás v domečku se neustále střídají. Děti odcházejí a přicházejí zase nové, jsme totiž okamžitá pomoc v nesnázi a děti u nás nesmí zůstávat příliš dlouho, nejvýše půl roku. Střídání velkého počtu dětí má dopad i na celkové vybavení našeho domečku, které se rychle opotřebovává. V současné době bychom potřebovali finance na renovaci dětských pokojů, hlavně na koupi nových postelí.

Budeme moc rádi, když se rozhodneš pomáhat s námi a budeme moct nakoupit nové postele, případně i hezké dekorace do pokojíčků, aby to děti měly hezké tak, jak to máš doma ty.

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT