Pomáhej tím, že si čteš

Osobní asistence a rehabilitace pro Zbyška

Osobní asistence a rehabilitace pro Zbyška

Být samostatný je důležitou věcí pro každého.

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 17. 4. 2023
Datum ukončení: 8. 1. 2024

Na vozíku jsem dvacátý rok, od svých třiceti dvou let. Jsem spisovatelem a grafikem na volné noze. Být samostatný je nejdůležitější věcí pro každého, kdo chce o sobě svobodně rozhodovat. Abych nebyl závislý na rozhodnutí druhých o mém vlastním životě, potřebuji spolubydlícího pomocníka, asistenta alespoň osm hodin denně, který by byl stále nablízku, „kdyby něco“, kdybych se dostal do úzkých. Je dobré mít „svého“ člověka, se kterým si rozumím, kamaráda. Je to mnohem lepší než úřadem přidělený pracovník bez kamarádství či úplně bez zájmu.

I pečovatel má své zájmy, svou rodinu a nemůže žít jen z pocitu dobře odvedené práce, ačkoliv je skromný a obětavý, má své povinnosti i mimo své zaměstnání. K tomu slouží i státní příspěvek, ale ten nemůžu vzhledem ke stupni svého postižení čerpat v potřebné výši, a potřebuji tedy se zaplacením asistenta pomoct.

K samostatnému životu patří i rehabilitace, alespoň jednou týdně. Jelikož se sám nehýbu, musím mít někoho, kdo hýbe a cvičí se mnou, jinak hrozí nejrůznější nemoci a zhoršení hybnosti svalů a celého pohybového aparátu. A být nemocný a nehybný je obrovská otrava. Rád bych se udržoval zdravý, abych mohl psát, pracovat a žít svůj život.

Pomůžete mi?

Děkuji Zbyšek

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT