Pomáhej tím, že si čteš

Pítko pro handicapované a seniory

Pítko pro handicapované a seniory

Usnadnění života nepohyblivým lidem.

Cílová částka: 50 000 Kč
Vybráno: 50 000 Kč
Zařazeno: 14. 1. 2020
Datum ukončení: 5. 2. 2020

Je mezi námi mnoho takových, kteří jsou upoutáni na lůžko, ať s poraněním páteře, nebo seniorů či jinak hendikepovaných, kteří nejsou schopní se sami napít, podat si hrneček čaje ze stolku, a potřebují k tomu asistenci.

Pro zdravého člověka se tak samozřejmá věcí – napít se, stane se najednou nepřekonatelnou překážkou, pokud není právě nablízku osoba, která mu to umožní.

V mnoha zařízeních, ale i v domácím prostředí umožní pacientovi kdykoliv má žízeň, napít se, aniž by musel přivolat druhého..

Pítko se zavěsí na okraj postele, hubice se nastaví pacientovi k ústům, a pouhým stisknutím zubů či pouze dásní, se otevře ventilek a žíznící nasaje vodu či čaj, dle svého přání. Náustek se sám uzavře a nápoj nevytéká. Aby manipulace s nádobou zavěšenou v košíku byla co nejjednodušší, používají se běžné PET lahve se speciální a snadno vyměnitelnou násadkou.

Doufáme, že se tato užitečná pomůcka dostane k co nejširšímu okruhu potřebných. Pomůcka bude užitečná nejen v domácnostech, ale i v rehabilitačních ústavech, v domovech seniorů a v mnohých dalších zařízeních, které pečují o potřebné.

Děkujeme., že nám pomáháte! Tým spolku HandiGo z.s

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT