Pomáhej tím, že si čteš

Para plavecké Strakonice 2020

Para plavecké Strakonice 2020

28. ročník para plaveckého léta pro osoby s tělesným postižením.

Cílová částka: 120 000 Kč
Vybráno: 120 000 Kč
Zařazeno: 17. 8. 2020
Datum ukončení: 9. 1. 2021

Pomozte spolu s KONTAKTEM bB uspořádat jedinečný třítýdenní plavecký kemp pro více než 100 plavců s tělesným postižením.

28. ročník je před námi! Již osmým rokem jste vy, milí čtenáři, prostřednictvím projektu Čtení pomáhá, důležitým pilířem pro jeho uspořádání. Tři týdenní pobyty určené pro osoby s tělesným postižením jsou naplněné intenzivním celodenním programem, který všichni zvládnou a který pozitivně ovlivní jejich fyzickou a psychickou stránku.

Akce je určena pro děti, mládež a dospělé osoby se zdravotním postižením - především s dětskou mozkovou obrnou, vrozené vývojové vady a poúrazové stavy. Další cílovou skupinou jsou i rodiny těchto dětí. Účastníkům zajišťujeme osobní asistenci tak, aby rodiny měly prostor k regeneraci a znovunabytí sil k celoroční péči. Osobní asistenti a plavečtí instruktoři jsou z řad dobrovolníků, zapojených do celoroční výuky plavání - většinou z řad studentů humanitně zaměřených oborů (speciální či sociální pedagogika, fyzioterapeuti atd.), kteří tak přicházejí k cenným zkušenostem uplatnitelným v jejich budoucím povolání.

Plavecké léto je pro osoby s tělesným postižením ideální příležitostí k intenzivní práci na zlepšení fyzické kondice, o které se spolehlivě postará plavání dvakrát denně doplněné o rehabilitační a kondiční cvičení. Na programu dne je i doplňkový a vzdělávací program. Na závěr každého turnusu probíhají plavecké závody, kde si účastníci změří svoji kondici. Někteří plavci změří svoje síly s paralympijskými reprezentanty, někteří překonávají 50m trať úplně poprvé, začátečníci nebo plavci s velmi těžkým handicapem se do závodu vydávají s podporou asistenta, což by na oficiálních závodech možné nebylo – tady jde ovšem nikoliv o vítězství, ale posun vlastní laťky.

Garantem pomoci je KONTAKT bB.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT