Pomáhej tím, že si čteš

Pohodlné sezení a výletování

Pohodlné sezení a výletování

speciální židle a vozíčky pro klienty domova

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 4. 4. 2017
Datum ukončení: 27. 5. 2017

Náš Domov se zvláštním režimem se nachází v malebném městečku Počátky na Vysočině. Bydlí tu 30 babiček a dědečků, kteří mají problémy s pamětí z důvodu Alzheimerovy choroby a ostatních typů demence. I když si nepamatují, co měli ráno ke snídani a často něco hledají, dokáží velice živě vyprávět své zážitky z dětství, když chodili do školy, na tancovačky apod. Pečovatelky, sestřičky a ostatní pracovníci se o ně starají a pomáhají jim například s jídlem, s umýváním, při oblékání, při procházkách, doprovází je na různé akce apod.

Pro naše babičky a dědečky často pořádáme zajímavé akce, abychom je potěšili a zpříjemnili jim pobyt v našem Domově. Společně vzpomínáme na dětství, na školní léta, na první lásky, vyrábíme, hrajeme hry, sportujeme, závodíme, vaříme, pečeme buchty, perníčky, vánoční cukroví, chodí za námi pejsek, pan harmonikář, děti ze škol i školek.

Naše babičky a dědečkové nechodí pouze do společenské místnosti, ale také rádi jezdí na procházky po okolí, na náměstí pro zmrzlinu a jiné dobroty, do kostela, do kina, na slavnosti pořádané na náměstí nebo si jen tak posedět třeba se svými rodinami v parku nebo v altánku. Někteří z nich chodí po Domově s pomocí hůlek, ale do parku nebo do města už nedojdou. Proto potřebují invalidní vozíky, které by je mohly dovézt všude tam, kam chtějí. I když v domově takovýchto vozíků máme několik, nikdy bohužel neuspokojíme všechny. Díky pěti novým vozíčkům by naše babičky a dědečkové mohli vyjíždět na procházky častěji, což by se jim moc líbilo.

Pokud nám k pořízení nových židlí a invalidních vozíčků pomůžete, budeme všichni moc rádi.

Děkujeme!

Garantem pomoci je Alzheimer nadační fond.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT