Pomáhej tím, že si čteš

Pomoc pro veverku Zrzečku a další zvířátka.

Pomoc pro veverku Zrzečku a další zvířátka.

Podpora záchranné stanice Falco

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 18. 12. 2021
Datum ukončení: 21. 1. 2022

Hlavní náplní práce záchranné stanice Falco je starat se o zraněné a osiřelé živočichy z naší přírody. V expozici záchranné stanice Falco žije v současné době 85 zvířat, která se kvůli trvalému handicapu nemohla vrátit do volné přírody a přes 200 zvířat máme v léčení.

 

Třeba lišák Plýša, byl nalezen jako osiřelé mládě (jak pláče) na lesní cestě v žalostném stavu. Dnes je z něj krásný velký lišák, který žije u nás ve stanici. Návrat do volné přírody bohužel nelze kvůli jeho vazbě na člověka.

Dále veverka Zrzečka, která vypadla z hnízda ještě jako slepé mládě, bohužel při pádu ochrnula na zadní nohy, ale díky naší péči přežila a spokojeně žije u nás ve stanici. Její handicap ji nijak neomezuje, ráda hopsá ve své voliéře a hraje si s oříšky.

Naším nejdéle u nás žijícím jedincem je čáp Hubert, kterého jsme přijali jako opuštěné mládě v roce 2003, byl odchován na umělém hnízdě a kvůli jeho silné vazbě na člověka, pro kterou nelze vrátit do volné přírody, nám dělá společnost již 18 let. 

Každoročně počty přijatých volně žijících živočichů stoupají, letos je to již přes 1600 jedinců, z toho více jak polovina jsou mláďata, která se z 80% díky naší stanici vrací do volné přírody. Pro jejich odchov je zapotřebí speciální péče a prostory.

Nejčastěji přijímána jsou například mláďata ptáků, zajíců, veverek, sov, vodního ptactva a ježků. Mezi méně časté patří například mláďata netopýrů, spárkaté zvěře adt.

Cílem projektu je oprava zázemí pro odchov mláďat a rozšíření, oprava a vystavění většího výběhu pro vodní ptactvo, díky kterému budeme moct navýšit kapacitu naší záchranné stanice. Za pomoc moc děkujeme!

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT