Pomáhej tím, že si čteš

Pomozte školákům s nevidomými rodiči

Pomozte školákům s nevidomými rodiči

Pomoc nevidomým rodičům a jejich dětem při vzdělávání.

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 13. 6. 2021
Datum ukončení: 28. 12. 2021

Představili jste si někdy, jaké by to bylo, kdyby byli oba vaši rodiče nevidomí? A jak by vám mohli rodiče pomáhat se školou, kdyby neviděli?

Nástup prvňáka do školy je obtížný pro všechny rodiče, a co teprve pro ty nevidomé. Chtěli by svým dětem dopřát co nejlepší vzdělání a stejné podmínky, jaké mají jejich spolužáci s mámou a tátou, kteří vidí. Kvůli svému zrakovému hendikepu jim ale nemohou pomoci se vším, co škola vyžaduje. Nemohou zkontrolovat, jak jejich syn nebo dcera píše, jestli čte správné slabiky ve slabikáři, jestli vybarvil obrázek v pracovním sešitě bez přetažení nebo jestli správně narýsoval trojúhelník.

Díky tomuto projektu mohou tyto rodiny využívat podporu vyškolených pomocníků a lépe tak zvládat všechny povinnosti, které škola přináší. Pomocníci jsou vysokoškoláci, kteří pravidelně dochází za rodinami a pomáhají dětem s přípravou do školy. S dětmi třeba vypracovávají některé domácí úkoly, procvičují s nimi psaní a čtení, pomáhají jim s vyhledáváním informací na internetu, výtvarně s nimi tvoří nebo společně hrají různé vzdělávací hry. Rodičům zase přečtou, co mají děti zapsané v notýsku a žákovské knížce, vyplní s nimi přihlášku na kroužek nebo je třeba i doprovodí na třídní schůzky.

Jedná se o vůbec první program, který nabízí pomoc při vzdělávání nevidomým rodičům a jejich dětem. Díky vaší podpoře budeme moci v programu nadále pokračovat a vyškolit další pomocníky, kteří budou tyto rodiny podporovat. Naším cílem je, aby i děti nevidomých rodičů mohly ve škole zažívat stejné úspěchy a získat stejně kvalitní vzdělání jako jejich spolužáci.

Moc děkujeme za pomoc.

Projekt realizuje organizace Okamžik.

Garantem pomoci je Nadace Leontinka.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT