Pomáhej tím, že si čteš

Šárinka z azylového domu

Šárinka z azylového domu

školní potřeby a hřiště

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 5. 5. 2011
Datum ukončení: 3. 6. 2011

Šárinka z azylového domu

Milí kamarádi,

jmenuji se Šárka a mám šest let. Narodila jsem se v Pardubicích. Když jsem byla ještě úplně malá, bydlela jsem s babičkou a maminkou v rodinném domku. Když babička zemřela, tak jsme zůstaly s mámou bez domova. Domek, ve kterém jsme bydlely, byl zadlužený a neměly jsme peníze na splátky dluhů. Tak začal náš stěhovavý život, bydlely jsme po různých podnájmech, nikde jsme nezůstaly déle než tři měsíce. Na chvilku jsem si našla kamarádky, které jsem pak musela opouštět. Naposledy jsme bydlely v nebytových prostorách, kde jsme se nemohly ani vykoupat, maminka i já jsme musely ručně přepírat prádlo a vařit na plynové bombě. Takto jsme žily asi měsíc, díky naší starostce a sociální pracovnici jsem se s maminkou dostala do azylového domu v Hamrech u Hlinska. Nyní máme s maminkou krásný pokoj, mohu se kdykoliv vykoupat v teplé vodě, maminka už nemusí přepírat prádlo v ruce a já vím, že na mě večer čeká čistá postel. Jsem moc ráda, že tady mohu být, začala jsem chodit i do školky a po prázdninách nastoupím do školy.

Kdybyste nám čtením knížek pomohli získat nějaké peníze, napíšu vám, co bych si moc přála...

Až půjdu do školy, přála bych si krásnou tašku, penál a ostatní pomůcky, které budu při vyučování potřebovat. Pak bych také chtěla mít něco nového na sebe, aby mi to ve škole slušelo a děti se mi neposmívaly jako ve školce. Nové přezůvky a pohodlné boty, protože chodíme s maminkou hodně pěšky, abychom ušetřily za autobus. Když mi pomůžete, budu strašně ráda a byla bych šťastná jako ostatní děti. A kdybyste četli hodně, třeba bych mohla jezdit i na kole.

Za vaši pomoc vám moc a moc děkuji, vaše Šárka.

Obecně prospěšná společnost Dlaň životu Za zbývající částku bude vybudováno dětské minihřiště pro děti na zahradě azylového domu a také budou zakoupeny lavičky pro posezení maminek (klientek). Dále bychom rádi zakoupili jízdní kola (jedno bude pro Šárku), výtvarné a volnočasové potřeby pro děti.

Garantem pomoci Šárince je Obecně prospěšná společnost Dlaň životu

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT