Pomáhej tím, že si čteš

Škola naruby

Škola naruby

podpora akce

Cílová částka: 110 000 Kč
Vybráno: 110 000 Kč
Zařazeno: 21. 1. 2020
Datum ukončení: 30. 10. 2020

Společný program na podporu dětského čtenářství ŠKOLA NARUBY se zrodil v r. 2008 v Českém Těšíně.

Cílem akce je oslovit nejen děti, ale hlavně jejich rodiče, prarodiče a další dospělé, kteří mají smysl pro humor a jsou ochotni věnovat dětem svůj čas. Děti si velice rády hrají na školu, a proto pro ně byly připraveny deníčky. Do nich musí rodiče, sourozenci, prarodiče nebo jiní dospělí zapisovat, co svému dítěti četli a jak dlouho. A dítě jim podepíše, že je to pravda.

Čtení v rodině probíhá po celý rok. Do speciálních žákovských knížek - Deníčků pro děti a rodiče - děti zapisují, kdo četl a jak dlouho. Děti  čtení známkují, mohou napsat pochvalu a namalovat si obrázek k dané knížce. Čtyřikrát do roka pořádá knihovna pro držitele žákovských knížek i jejich rodiče třídní schůzky. Na těchto setkáních si děti prohlídnou nové knížky, dostanou tipy co si přečíst, zasoutěží si, pochlubí se krásnými obrázky inspirovanými přečtenými knížkami a taky sdělují dojmy z četby. Nejlepší čtenářské deníčky jsou vždy na konci roku odměněny. Hru na školu vzaly děti v Českém Těšíně naprosto vážně a aktivně se zapojily do této akce. To, že mohou známkovat své rodiče, babičky, dědečky nebo starší sourozence, kteří jim čtou, se jim opravdu zamlouvá.

Dojmy z přečtených knih si mohou čtecí rodiny sdělovat na pravidelných schůzkách v knihovně, ty zajímavé doporučit ostatním a prostřednictvím knihovnic se také seznámit s novinkami na knižním trhu. Podle možností knihovny se budou konat i různá čtení osobností z okolí i vzdálenějších míst.

Moc děkujeme za podporu akce!

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT