Pomáhej tím, že si čteš

Staň se super hrdinou

Staň se super hrdinou

pomoc dětem, které se trápí

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 30. 9. 2018
Datum ukončení: 20. 12. 2018

Lukáš je už delší dobu jiný. O přestávkách moc nekomunikuje, nebaví se a nesměje se spolužáky. V hodině se špatně soustředí a má špatné známky. Nikdo neví, co se s ním děje. Lukáš se trápí. Jeho rodiče se teď často hádají, vlastně spolu už ani neumí mluvit jinak. Řeší problémy, kterým Lukáš nerozumí, a tak si začíná myslet, že za problémy rodičů může on. Nemá si o tom s kým popovídat, a tak se trápí dál. Jeho prospěch se zhoršuje, čím dál tím víc se uzavírá do sebe a ztrácí kamarády. Spolužáci si ho dobírají, smějí se jeho chování i známkám. Ale smát se někomu, kdo má problémy, není žádné hrdinství. Hrdinství by bylo mu pomoct.

Možná máš nějakého podobného spolužáka nebo kamaráda a říkáš si: „Jak bych mu ale já mohl pomoct, když si s ním ostatní neví rady?“

Stát se hrdinou je jednodušší, než si myslíš. Lukáš (nebo tvůj spolužák) i jeho rodiče potřebují pomoc někoho, kdo jim v takové situaci umí poradit. Takovému člověku se říká psycholog. Poradí Lukášovi jak zlepšit známky, vysvětlí jeho situaci paní učitelce a pomůže mu pochopit, že to, co se děje u nich doma, není jeho vina. Zároveň si popovídá s jeho rodiči, zjistí příčiny jejich problémů a pomůže jim je řešit.

Na služby psychologů se ale čeká delší dobu, protože je jich málo, a tak se mnoho dětí i dospělých trápí zbytečně dlouho.

A co s tím můžeš udělat ty? Je to jednoduché! Přečti si knížku a vyber náš projekt. Díky tvému hlasu pomůžeme tvému kamarádovi i jeho rodičům včas. Naučíme je společně lépe komunikovat, najít a řešit příčinu jejich problémů. Lukáš se zase bude lépe učit a víc smát.

Hlasuj pro náš projekt a pomůžeš někomu vyřešit problém, který je pro něj samotného neřešitelný. Tím se pro něj staneš opravdovým super hrdinou.

Garantem pomoci je Modré dveře.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT