Pomáhej tím, že si čteš

Středoškolák roku - sedmý ročník

Středoškolák roku - sedmý ročník

podpora akce

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 4. 5. 2021
Datum ukončení: 30. 12. 2021

Představujeme vám sedmý ročník soutěže "Středoškolák roku", v jejímž rámci oceňujeme studenty, kteří se ve svém volném čase věnují mimoškolním aktivitám. A co vlastně naši středoškoláci mimo školu dělají? Pracují na vědeckých projektech, účastní se soutěží doma i v zahraničí, podnikají, věnují se umění, či sportu nebo pomáhají lidem ve svém okolí. Takových středoškoláků jsme našli a vzájemně propojili již více než 1 700.

Do soutěže se budou moci studenti registrovat v období od 4.4.2021 do poloviny května, a to ve speciální přihlašovací aplikaci na našem webu www.prostredoskolaky.cz/soutez. Poté porota vybere TOP 25 nejaktivnějších středoškoláků, kteří budou pozváni na víkendové setkání konané 27. - 29.8.2021 v Jizerských horách. Finalisté Soutěže zde budou mít možnost seznámit se mezi sebou navzájem, tedy s nejaktivnějšími středoškoláky z celé země. Bude to víkend plný zážitků, zajímavých aktivit a především mnoha nových přátelství a kontaktů.

Ve dnech 16. - 17.9. bude v plném proudu vzdělávací Akademie, jež se uskuteční v Praze (samozřejmě za předpokladu, že konání akce umožní platná protiepidemiologická opatření). Akademie je navržena přímo pro 65 nejaktivnějších středoškoláků z ročníku 2021. Připravena bude série vzdělávacích workshopů a seminářů se zaměřením na osobnostní rozvoj, kariérní poradenství či aktuální společenská témata. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se bude konat na témže místě a proběhne večer 17.9. Na akci vystoupí populární osobnosti z řad podnikatelů, vědců či novinářů, budou předány diplomy a hodnotné ceny. Pokud by nebylo možné Akademii a slavnostní vyhlášení výsledků soutěže uspořádat v prezenční formě, jsme připraveni přenést obě akce do online prostředí.

Věříme, že v této době je naše činnost o to důležitější, neboť podporujeme vytváření kontaktů a sdílení motivace mezi mladými lidmi a zároveň si klademe za cíl opět nastartovat zájem středoškoláků o mimoškolní vzdělávání.

Podpořte, prosím, náš projekt a my slibujeme, že podpoříme aktivní středoškoláky z celé ČR.

Přejeme radost z přečtených knížek a děkujeme za každý příspěvek.

Tým ProStředoškoláky

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT