Pomáhej tím, že si čteš

T-Expedice Sever 2024

T-Expedice Sever 2024

Podpora mimořádně nadaných žáků.

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 049 Kč
Zařazeno: 13. 1. 2024
Datum ukončení: 14. 4. 2024

Mohou žáci ve středoškolském věku naplánovat opravdový vědecký projekt a vést svůj vlastní badatelský tým?

Naše zkušenost v Talnetu říká, že určitě ano!

Pořádáme již 12 let letní T-Expedici, což je týdenní pobyt na určité lokalitě sloužící k provedení vědeckého výzkumu v podstatě v libovolném realizovatelném oboru. Může to být leccos – robotika, chemie, biologie, historie, klimatologie… Cílem je včas a pečlivě naplánovat realizaci vědeckého projektu se vším, co k tomu patří. Důkladné bádání ovšem vyžaduje přípravu a není jen o onom jediném týdnu o prázdninách. Většina účastníků se připravuje alespoň několik měsíců, v případě studentských vedoucích týmů – garantů – je to dlouhodobá práce trvající dokonce o něco více než jeden rok. Účastníci expedici hodnotí jako skvělý zážitek zlepšující jejich odborné zkušenosti, ale také dobrou příležitost pro práci v týmu a budování komunity nadšených lidí se společným cílem.

V roce 2024 bude naším cílem Liberecký kraj. Pomoz nám tuto akci realizovat a pomoci tak 40 středoškolákům realizovat svůj vědecký výzkum!

A pokud by ses chtěl takové či podobné aktivity i zúčastnit, nalezneš aktuální informace na www.talnet.info a www.t-expedice.cz .

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT