Pomáhej tím, že si čteš

Takový normální život

Takový normální život

samostatné bydlení

Cílová částka: 60 000 Kč
Vybráno: 60 000 Kč
Zařazeno: 10. 3. 2014
Datum ukončení: 6. 4. 2014

Jít sám na nákup? Dojet někam sám autobusem nebo tramvají? Mít možnost něco se naučit a vydělat si za to peníze? Připadat si užitečný? Pro mnohé z nás naprostá samozřejmost. Pro lidi s mentálním postižením, kteří jsou v ústavech, je to většinou jen nedosažitelný sen. Občanské sdružení Pferda jim pomáhá tuto situaci změnit.

Posláním sdružení je začlenění lidí s mentálním postižením do běžného života. Chtějí docílit toho, aby lidé s postižením mohli žít mezi námi, aby mohli pracovat, rozvíjet se, uplatnit své nadání a dosáhnout co největší samostatnosti. Sdružení Pferda provozuje dvě chráněné kavárny Láry Fáry, jednu v Rychnově nad Kněžnou a druhou v Náchodě, dohromady pro 40 zaměstnanců s mentálním postižením. Dále tréninkovou pekárnu pro 15 zaměstnanců. Pro ty, kteří touží po větší samostatnosti, funguje tréninkový byt, kde se uživatelé pod dohledem svých terapeutů učí péči o domácnost, o sebe samé, komunikaci a orientaci ve vnitřním i vnějším prostoru. Ti, kteří úspěšně projdou touto přípravnou fází, se mohou díky službě Takový normální život těšit na samostatnější typ bydlení.

.......jedno latté k rybičce prosím, dvě košile k vyžehlení, čokoládový dort do náchodské kavárny, hlavně nezapomenout seznam na nákup, holky, příští týden je jarmark, a sáčky na pečivo už přišly, poslat článek do novin, nezapomeňte pozvat i starostu, přivezu hermelíny, máme ty nové úklidy, lidem je horko, nepřišli? Přijdou! Výstav máme plno na dalších pět let, zkusit malinový kouzlo, umíte postavit ten stánek...tak tohle všechno a spousta dalšího se nám přihodilo v minulém roce. Všichni dohromady jsou pro Pferdu důležití a všichni společně se snažíme tvořit něco, co nám dává smysl. VŠICHNI TÁHNEME ZA JEDEN PROVAZ.

Za podporu moc děkujeme a těšíme se na vás v naší kavárně.

Nadace Divoké husy

Garantem pomoci je Nadace Divoké husy

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT