Pomáhej tím, že si čteš

Tandemové kolo pro Ditu

Tandemové kolo pro Ditu

tandemové kolo

Cílová částka: 68 760 Kč
Vybráno: 68 800 Kč
Zařazeno: 5. 2. 2014
Datum ukončení: 14. 3. 2014

Pomozte, prosím, Ditce získat tandemové kolo, na kterém bude moci s tátou a ostatními členy rodiny jezdit na výlety.

Ditka je desetiletá holka, stejná jako ostatní. Jenom se narodila moc brzy a má dětskou mozkovou obrnu. Nedokáže sama chodit, pár kroků zvládne s francouzskými berlemi, zbytek odjezdí na vozíčku, chodí ale do běžné základní školy a snaží se co nejvíce přiblížit svým vrstevníkům.

V Ditčině životě hraje důležitou roli sport, často jako součást rehabilitace, ale hlavně jako velký koníček. Ditka chodí pravidelně plavat, v zimě již několik sezón lyžuje na speciální monoski a v létě jezdí s rodiči, sestrou a bratrem od malička na výlety na kole. Dokud byla menší, nebyl to velký problém, táta ji vozil v sedačce či vozíku. Od šesti let začala jezdit na tříkolce, další rok přesedla na kolo s přídavnými kolečky, na kterém ji tahal táta. Od osmi začala s celou rodinou vyrážet na výlety na závěsném kole, ze kterého však již vyrostla. Sama by Ditka ujela na speciálním kole jen malý kus a brzy by se unavila, proto je pro ni nejlepším řešením tandemové kolo s nezávislým šlapáním, na kterém si může za jízdy i na chvíli odpočinout nebo šlapat podle svých možností.

Celá rodina by si moc přála mít tandemové kolo s nezávislým šlapáním určeným pro handicapované, které by měla Ditka díky speciální konstrukci a vybavení už napořád. Jenom místo táty jí jednou bude parťákem dnes čtyřletý brácha.

Centrum handicapovaných lyžařů o.s.

Garantem pomoci Ditě je Centrum handicapovaných lyžařů o.s..

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT