Pomáhej tím, že si čteš

XXVII. Plavecké léto pro osoby s tělesným postižením

XXVII. Plavecké léto pro osoby s tělesným postižením

podpora akce

Cílová částka: 120 000 Kč
Vybráno: 120 000 Kč
Zařazeno: 4. 7. 2019
Datum ukončení: 4. 10. 2019

Pomozte spolu s KONTAKTEM bB uspořádat jedinečný třítýdenní plavecký kemp pro více než 100 plavců s tělesným postižením.

27. ročník je před námi! Již sedmým rokem jste vy, milí čtenáři, prostřednictvím projektu Čtení pomáhá, důležitým pilířem pro jeho uspořádání. Tři týdenní pobyty určené pro osoby s tělesným postižením jsou naplněné intenzivním celodenním programem, který všichni zvládnou a který pozitivně ovlivní jejich fyzickou a psychickou stránku.

Akce je určena pro děti, mládež a dospělé osoby se zdravotním postižením - především s dětskou mozkovou obrnou, vrozené vývojové vady a poúrazové stavy. Další cílovou skupinou jsou i rodiny těchto dětí. Účastníkům zajišťujeme osobní asistenci tak, aby rodiny měly prostor k regeneraci a znovunabytí sil k celoroční péči. Osobní asistenti a plavečtí instruktoři jsou z řad dobrovolníků, zapojených do celoroční výuky plavání - většinou z řad studentů humanitně zaměřených oborů (speciální či sociální pedagogika, fyzioterapeuti atd.), kteří tak přicházejí k cenným zkušenostem uplatnitelným v jejich budoucím povolání.

Plavecké léto je pro osoby s tělesným postižením ideální příležitostí k intenzivní práci na zlepšení fyzické kondice, o které se spolehlivě postará plavání dvakrát denně doplněné o rehabilitační a kondiční cvičení. Na programu dne je i doplňkový a vzdělávací program. Na závěr každého turnusu probíhají plavecké závody, kde si účastníci změří svoji kondici. Někteří plavci změří svoje síly s paralympijskými reprezentanty, někteří překonávají 50m trať úplně poprvé, začátečníci nebo plavci s velmi těžkým handicapem se do závodu vydávají s podporou asistenta, což by na oficiálních závodech možné nebylo – tady jde ovšem nikoliv o vítězství, ale posun vlastní laťky.

Podle výpovědí účastníků je Plavecké léto akcí, na kterou se celý rok těší a na kterou dlouho vzpomínají.

XXVI. Plavecké léto pohledem účastníků - očima plavců. :

Bylo to skvělé! Mohla jsem tu strávit celé tři týdny, za co moc děkuju, jelikož jsem plná zážitků, které mě budou ještě dlouho provázet. Anna P. (15 let).

Toto léto bylo skvělé jako vždy, nemůžu si stěžovat, tréninky super, lidi taky, co jiného k tomu dodat. Užil jsem si to do plna jako vždycky. Je to tady prostě boží! Jonáš K. (18 let).

Režim dne byl lepší než minule. Tréninky byly super. Asistence byla nejlepší. Strava byla dobrá, snídaně byly nejlepší. Ubytování bylo výborné. Díky za skvělý týden! Simona S. (10 let).

Týden byl fyzicky náročný, ale program byl sestaven tak, že se dalo i dostatečně odpočívat. Jsem spokojen se sestavením tréninků, které skvěle odpovídali individuálním potřebám. Tradičně výborný doprovodný program (cvičení, táborák). Lukáš K.. (30 let).

Garantem pomoci je KONTAKT bB.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT