Pomáhej tím, že si čteš

Záchranná stanice FALCO

Záchranná stanice FALCO

rekonstrukce voliér

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 16. 1. 2013
Datum ukončení: 17. 2. 2013

Záchranná stanice FALCO Dolní Týnec vznikla v roce 1991 pod záštitou Českého svazu ochránců přírody.

Příběhy výra Berta, sokola Finise, netopýra Zrzka a jezevce Kevina

V expozici záchranné stanice Falco žije v současné době 87 zvířat a ptáků, která sice přežila zranění, ale zůstal jim nějaký handicap, pro který nejsou schopná návratu do volné přírody.

Žije u nás například výr velký Bert, kterého jako malé mládě poranil padající strom. Bert od té doby nelétá a na levé oko nevidí. Dále je tu oblíbený sokol stěhovavý Finis, který při srážce s autem přišel o celé pravé křídlo. Nově přijatý vzácný moták lužní Glum přišel ke zranění na kolejích, uzdravil se, ale jeho letové schopnosti jsou narušené. Netopýr rezavý Zrzek byl nešťastnou náhodou přiskřípnut do dveří garáže, přežil, ale nelétá. Jezevec Kevin osiřel, jako maličký, při přebíhání silnice a ještě mu auto přejelo nohu. Teď žije se svou sestrou Kristýnkou ve stanici.

Všem zvířatům se snažíme udělat život v zajetí co nejlepší, ale v dnešní době není jednoduché shromáždit dostatek prostředků na udržení expozice, která přitom slouží i k ekologické výchově. Dětem ve stanici můžeme ukazovat, co nejvíce živočichům škodí a jak některým pomoci. Děti tu většinou poprvé vidí, jak netopýr chroupe hmyz, jak se plch přikrývá ocasem, kam až sova otočí hlavu. Vidí však také popálená a zlomená křídla, osiřelá mláďata, a to v nich budí přirozenou touhu pomáhat a poznávat tyto živočichy.

Ústecká komunitní nadace

Obracíme se proto s prosbou pomoci i na vás, mladé čtenáře.

Garantem pomoci záchranné stanici FALCO je Ústecká komunitní nadace.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT