Pomáhej tím, že si čteš

Truhlářská dílna v Keni

Truhlářská dílna v Keni

Podpora programu odborného vzdělávání

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 24. 1. 2022
Datum ukončení: 15. 9. 2022

Nadační fond Asante Kenya se snaží pomoci znevýhodněným dětem po celém světě.

Asante Kenya v průběhu let podpořil 19 projektů v Keni, vedle základních škol zřizoval i internátní vzdělávací středisko pomáhající dívkám utíkajícím před ženskou obřízkou, počítačovou učebnu pro děti ze slumů. Asante Kenya financoval výstavbu či dostavbu pěti škol. Spoluzaložil charitativní e-shop s africkými šperky a doplňky Imana.cz. .

V dnešní době spolupracuje nadační fond s neziskovou organizací RedTribe, působící na hranici mezi Keňou a Tanzánií. Olorte v Loitských kopcích je domovem jedné z nejodlehlejších masajských komunit v jižní Keni. Vzhledem k odlehlosti se jim nedostalo takové pozornosti a rozvoje jako zbylým oblastem Keni. Výsledkem je, že zde roste populace mladých lidí bez dobrého vzdělání a praktických dovedností. Společnost RedTribe se prostřednictvím základní školy Maasai Academy usilovně snaží řešit otázku kvalitního vzdělávání. Vidíme zajímavou příležitost k zavedení Programu odborného vzdělávání zaměřeného na mladé lidi, který by jim pomohl rozvíjet praktické dovednosti.

Pomozte nám postavit a vybavit dílnu pro mladé truhláře. Věříme, že tento program poskytne mladým lidem dovednosti, které jim umožní založit si vlastní firmu nebo najít dobré zaměstnání.

Za vaši podporu moc děkujeme.

Garantem pomoci je ASANTE KENYA.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT