Pomáhej tím, že si čteš

Čtení pomáhá přírodě

Za 1 knihu 2 stromy do lesa

Pojďte s námi pomoci přírodě, pojďte s námi vysázet les!

Do seznamu knih jsme přidali řadu knížek zajímavě popisujících přírodu a život v ní od nakladatelství Kazda.

Pokud si přečtete některou z těchto knih a zodpovíte správně kvízové otázky, získáte více než jen kredit 50 korun na pomoc charitě dle vašeho výběru. RD Rýmařov vaším jménem zasadí dva stromky do lesa Čtení pomáhá. Stromečky budou sázet lesníci z České lesnické akademie Trutnov v oblasti Krkonoš, nedaleko Trutnova. Kdykoli se na váš les budete moct přijet podívat a zkontrolovat, jak se mu daří.

A co s vaším 50 korunovým kreditem za vyplněný kvíz? Ten můžete věnovat vybrané charitě tak, jak jste zvyklí. V nabídce však navíc najdete vždy jednu, která se orientuje přímo na pomoc přírodě.

Co na to říkáte? Líbí se vám tato myšlenka? Tak neváhejte a pusťte se do čtení. Pomozte, ať je v lese Čtení pomáhá co nejvíc stromků.

Chci pomoci vysázet les

Jak se zapojit do Čtení pomáhá a další informace najdete v sekci O projektu.

Kdo je RD Rýmařov

A víte, čemu se věnuje RD Rýmařov, která pro vás bude sázet les? Tato společnost staví domy, ale ne jen tak obyčejné domy, staví domy ze dřeva, tzv. dřevostavby. Jsou to domy, které nejen že hezky vypadají, ale jsou přátelské k přírodě, protože se vyrábějí z přírodního a obnovitelného materiálu, z voňavého dřeva.

Chcete vědět, co dalšího je super na dřevostavbách a podívat se, jak vypadají? Můžete navštívit stránky RD Rýmařov: www.rdrymarov.cz.

Prezentace k tiskové konferenci 20.4.2022

Tisková zpráva: Zahájení projektu Čtení pomáhá přírodě