Pomáhej tím, že si čteš

Oslavili jsme 4. narozeniny

Oslavili jsme 4. narozeniny

Lenka Krobotová a Jiří Žáček pokřtili knihu S Orlíkem Prahou a oslavili 4. narozeniny Čtení pomáhá. V úterý 14. dubna se sešli zástupci projektu Čtení pomáhá a nakladatelství PASPARTA, aby společně oslavili vydání knihy S Orlíkem Prahou a také již 4. narozeniny projektu Čtení pomáhá.

27. 04. 2015

S Orlíkem Prahou je dětská kniha autorek Jany Bačové Kroftové a Vladimíry Lenertové, která svým čtenářům odhaluje jedno z nejzajímavějších míst ve stověžaté Praze – Staroměstské náměstí. Odkrývá tajemství Orloje, radnice, domů i chrámů, které náměstí svírají mezi sebou. Legendami starých domů provázíchlapec Orlík, který by rád byl jako ostatní, ale nemůže. Je totiž z kamene, němý svědek historie a strážce Orloje.Kniha své čtenáře nabádá, aby si náměstí skutečně prošli, a proto je její součástí také pracovní sešit, kde si čtenáři zkusí najít domovní znamení a zasoutěží si. Na konci cesty stojí nalezení chlapce Orlíka, který se na Orloji skutečně skrývá a najít ho není ani trochu jednoduché.

Na vzniku knihy se podílelo nakladatelství PASPARTA, které poskytuje pracovní uplatnění lidem s poruchou autistického spektra a umožňuje jim pracovat v chráněném prostředí a zároveň uplatnit jejich mnohdy nevšední schopnosti. Vydání také podpořili mladí čtenáři z projektu Čtení pomáhá, kteří díky svému čtení přispěli částkou 110 tisíc korun.Knihu u příležitosti 4. narozenin projektu Čtení pomáhá společně s autorkami slavnostně pokřtili herečka Lenka Krobotová, český spisovatel, překladatel a básník Jiří Žáček,autor a donátor Čtení pomáhá Martin Roman a Martin Mařík, obchodní ředitel nakladatelství PASPARTA.

Projekt Čtení pomáhá za svou čtyřletou historii pomohl již 300 různým charitativním projektům. Dnes je v něm zapojeno přes 190 tisíc dětí ze základních a středních škol, které svým čtení dokázaly za čtyři roky pomoci celkovou částkou 34 milionů korun.