Pomáhej tím, že si čteš

Vstupte do světa Duhového cirkusu a zazpívejte si veselé písničky

Vstupte do světa Duhového cirkusu a zazpívejte si veselé písničky

Spisovatelka Petra Neomillnerová ukázala ve své nové knížce Duhový cirkus opět svůj neobyčejný vypravěčský talent. Pojďte společně s Miou, hrndinkou knížky, nahlédnout do Duhového cirkusu a zazpívat si veselé písničky!  

18. 06. 2015

Spisovatelka Petra Neomillnerová ukázala ve své nové knížce Duhový cirkus opět svůj neobyčejný vypravěčský talent. Hlavní hrdinka knihy, předškolačka Mia, je malý rebel se srdcem na dlani, neohrožená objevitelka, která si vždycky ví rady a která nade vše miluje svou rodinu. Kniha plná nádherných ilustrací Olgy Franzové je navíc doplněna třemi písničkami Petry Neomillnerové, k nimž hudbu složil syn Jaroslava Uhlíře Štěpán. V červnu připravuje Albatros vydání Duhové cirkusu také v Braillově slepeckém písmu.

Pojďte společně s Miou nahlédnout do Duhového cirkusu a zazpívat si veselé písničky!  Malá Mia není jen tak ledajaká holčička, je z cirkusácké rodiny. Skáče salta, jezdí na poníkovi a dokáže rozveselit každé dítě i dospělé, dokonce i zvířátka. Má spoustu kamarádů a s Péťou odvážně zachrání pudlíka Prince. Mia si ráda zpívá veselé písničky, a kdo chce, může si je zpívat společně s ní; v knize jsou hned tři, hudbu složil syn Jaroslava Uhlíře Štěpán Uhlíř.

Slavnostní křest knížky proběhnul 15. května na veletrhu Svět knihy. Přítomné děti společně s kmotrem Jaroslavem Uhlířem zasypaly knihu duhovou sprchou z lentilek a popřály knize, ať se krásně čte. V průběhu křtu zazněly veselé písničky, které zazpívala vnučka Jaroslava Uhlíře Emilka a jeho syn Štěpán. Doprovodil je bubeník Filip z PORGu.

Děti mohou znát Petru Neomillnerovou díky úspěšné sérii o Amélii – Amélie a tma, Amélie a barevný svět, na podzim připravuje závěrečný díl Amélie a duchové. Teď přichází s knihou pro nejmenší čtenáře, v níž opět ukázala svůj neobvyklý vypravěčský talent, smysl pro humor a neutajila ani své sklony k uličnictví. Duhový cirkus je knihou, u které se děti pobaví a rodiče nebudou při předčítání trpět. Navíc si společně zazpívají veselé písničky, které si mohou poslechnout na webových stránkách albatrosmedia.cz. Stejně jako v knihách o Amélii nabízí autorka neotřelý pohled a druhý plán příběhu, který ocení i dospělí čtenáři.