Pomáhej tím, že si čteš

Známe výherce velké soutěže s Albatrosem!

Známe výherce velké soutěže s Albatrosem!

Od prosince do června téměř 200 tisíc školáků pilně četlo nejen povinnou školní literaturu, ale i knížky z projektu Čtení pomáhá. Výsledky soutěže o knihy i zajímavá setkání s literáty jsou připraveny, a někteří z vás se tak můžou radovat z úspěchu svých spolužáků. 

15. 07. 2015

V kategorii škol se o první příčky přetahovali tři favorité – ZŠ Nižbor, ZŠ a MŠ Mořkov a ZŠ Novoborská. S úctyhodnými 351 správně vyplněnými testy si bronzovou pozici vysloužili žáci z Mořkova v okrese Nový Jičín, kteří tak pro svoji školu získávají knihy z nakladatelství Albatros v hodnotě 7 000 Kč. Stříbrná příčka patří zaslouženě žákům Základní školy Novoborská, kteří vyplnili správně o přesně čtyřicet testů víc, a proto jim náleží knihy od Albatrosu za celých 13 000 Kč. Pomyslné zlato a hlavně první cenu, tedy knihy z nakladatelství Albatros v hodnotě 20 000 Kč, si do školní knihovny vyberou žáci Základní školy Nižbor v okrese Beroun, kteří s 643 správně vyplněnými testy zvítězili na celé čáře.

V soutěži tříd se o druhé a třetí místo dělí žáci stejné školy! V Boskovicích mají pilné a pozorné děti, a tak se na návštěvu autora dětské literatury přímo v jejich třídě mohou těšit čtenáři ze třídy 3.C, kteří správně vyplnili 14 testů. O dva testy lépe si vedli jejich kamarádi ze 7.D, a i oni tak ve třídě přivítají autora nakladatelství Albatros. První místo a s ním spojené krásné ceny, tedy výlet do nakladatelství Albatros s programem Jak se vaří knížka, setkání s autorem dětské literatury, besedu o tvorbě knih, možnost vyzkoušet si vlastní tvůrčí práci při psaní příběhů na dané téma a malou hmotnou odměnu si s 19 správnými testy vybojovali páťáci ze Základní a Mateřské školy ve Skřipově!

Všem výhercům blahopřejeme a těšíme se na další soutěže v novém školním roce!