Pomáhej tím, že si čteš

Novinky

Čteme pro Kuře IV

Přijďte se podívat na Kuře a přečíst mu kousek z dětské knížky. Společně s Jolanou Voldánovou, Martinem Dejdarem, Jiřím Dědečkem a dalšími hvězdami televize i literatury si užijeme čtecí maraton a vánoční tvořivé dílny. 

19. 11. 2015

čtěte dál

Každý měsíc alespoň jednu knihu

Z průzkumu projektu Čtení pomáhá vyplývají pěkné zprávy - více než polovina oslovených dětí přečte ročně 13 a více knih! A podle čeho si děti knížky vybírají? Hlavním kritériem je žánr, a dalším vodítkem pro výběr literatury je jméno autora a doporučení známých.

28. 8. 2015

čtěte dál

Známe výherce velké soutěže s Albatrosem!

Od prosince do června téměř 200 tisíc školáků pilně četlo nejen povinnou školní literaturu, ale i knížky z projektu Čtení pomáhá. Výsledky soutěže o knihy i zajímavá setkání s literáty jsou připraveny, a někteří z vás se tak můžou radovat z úspěchu svých spolužáků. 

15. 7. 2015

čtěte dál

Červnová soutěž tříd

Máme tu poslední měsíc školy, a to znamená poslední soutěž před koncem školního roku! Tentokrát můžete vyhrát návštěvu v nakladatelství Albatros, nebo návštěvu vybraného autora u vás ve třídě! Soutěží všechny třídy bez ohledu na předchozí úspěchy!

31. 5. 2015

čtěte dál

Oslavili jsme 4. narozeniny

Lenka Krobotová a Jiří Žáček pokřtili knihu S Orlíkem Prahou a oslavili 4. narozeniny Čtení pomáhá. V úterý 14. dubna se sešli zástupci projektu Čtení pomáhá a nakladatelství PASPARTA, aby společně oslavili vydání knihy S Orlíkem Prahou a také již 4. narozeniny projektu Čtení pomáhá.

27. 4. 2015

čtěte dál

Soutěž Čteme s Albatrosem

Připravili jsme další celoroční soutěž pro nadšené čtenáře, kteří chtějí pomáhat. Tentokrát se soutěže může zúčastnit každý, kdo pilně vyplňuje testy po každé přečtené knížce. Každý měsíc ty nejlepší odměníme knihami od mediální společnosti Albatros.

12. 1. 2014

čtěte dál