Pomáhej tím, že si čteš

19. Abilympiáda v Jedli

19. Abilympiáda v Jedli

Dovednostní soutěž pro děti a mládež s tělesným, smyslovým nebo mentálním postižením.

Cílová částka: 110 000 Kč
Vybráno: 110 000 Kč
Zařazeno: 27. 1. 2022
Datum ukončení: 11. 4. 2023

Milí mladí čtenáři,

bohužel nepříznivá epidemická situace způsobila, že se v posledních dvou letech Abilympiáda vůbec nemohla konat. Bylo nám to všem líto, ale věříme, že se o to více těšíte na další ročník. S přesným datem ještě vyčkáváme, situace není jednoduchá.

Abilympiáda je každoroční celorepublikovou dovednostní soutěží pro děti a mládež s tělesným, smyslovým nebo mentálním postižením s cílem ukázat, že při poskytnutí adekvátních podmínek mohou výkony mladých s handicapem být srovnatelné s výkony mladých lidí bez zdravotního postižení. Soutěží se zde v různých oblíbených dovednostních disciplínách (např. keramika, hry na počítači, korálkování, skládání puzzle, cukrářství….... )

Děti zde nejen soutěží – mají zároveň jednu z mála příležitostí poznat nové kamarády z celé republiky.

Naším cílem je, aby si děti s různým typem zdravotního postižení „užily svůj hezký den“. Příjemnou atmosféru soutěžení se snažíme doplnit pro někoho možná drobnostmi, pro většinu účastníků však důležitými „dílky“, které nakonec složí mozaiku pěkných zážitků a vzpomínek. Mezi ně patří nejen pohoda a úsměvy, ale také zajištění realizace jednotlivých disciplín, občerstvení a drobné ceny pro všechny, kteří se ten den naplno snaží - podle svých možností.

Proto Vás prosíme, abyste nám pomohli získat potřebné finanční prostředky na zajištění 19. Abilympiády. Za pomoc moc děkujeme.

Garantem pomoci je Nadace Jedličkova ústavu.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT