Pomáhej tím, že si čteš

Aby byly tréninky radost

Aby byly tréninky radost

Příspěvek pro sportovní klub vzpírání Oty Zaremby z Horní Suché

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 26. 3. 2024
Datum ukončení: 16. 6. 2024

Oddíl vzpírání v Horní Suché byl založen v roce 2008, pracuje s dětmi od 10 let, kdy se věnuje jejich všeobecné sportovní přípravě a zároveň vzpěračskému tréninku. V minulém roce, i přes nedávnou covidovou pauzu, jsme byli velmi úspěšní, a to napříč všemi kategoriemi - od mladších žáků, až po seniory.

V oddíle trénujeme 4 až 6 krát týdně dle věkových kategorií. Toto tréninkové nasazení přineslo velké úspěchy, což dokazuje vítězství v celostátních soutěžích od mladších žáků, přes starší žáky, juniory, až po seniory, kdy jsme v této kategorii vyhráli soutěž 1. ligy mužů poprvé v historii oddílu.

Největším úspěchem je vystoupení našich závodníků na Mistrovství světa do 17 let, které se konalo v Saúdské Arábii, kde náš Alexandr Džobák vybojoval titul mistra světa ve váze do 49 kg. Obdobným úspěchem je získání titulu mistra Evropy Františkem Polákem ve váze do 55 kg, soutěž se konala ve Finsku. Naše nejlepší závodnice, 17 letá Vendula Šafratová, skončila na Mistrovství Evropy v Polsku třetí.

Před dvěma lety jsme se dočkali přestěhování do nových prostor, které pro náš oddíl zrekonstruovala obec Horní Suchá. Tato tréninková a zároveň soutěžní hala je dostatečně prostorná, ale schází nám ještě vybavení potřebné k tréninkovému procesu (tréninkové kotouče, osy, výrazové bedny, stojánky). Toto sportovní vybavení pomůže zkvalitnit tréninkové podmínky s cílem zvýšit výkonnost závodníků našeho oddílu.

Za vaše příspěvky děkuje!

Emil Brzoska

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT