Pomáhej tím, že si čteš

Babičko, dědečku, vzpomínáš si?

Babičko, dědečku, vzpomínáš si?

reminiscenční - vzpomínací místnost

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 29. 6. 2016
Datum ukončení: 4. 10. 2016

Místnost plná vzpomínek - Dům Naděje Brno-Vinohrady

 

V našem domově bydlí babičky a dědečkové, kteří si už toho pamatují méně, a tak potřebují naši pomoc. Domovu se říká domov se zvláštním režimem, protože tito lidé potřebují zvláštní péči a velmi citlivé zacházení.

Často se stává, že si naši obyvatelé nevzpomenou na to, co bylo k obědu, jestli si vyčistili zuby nebo neví, kde nechali papuče. Pamatují si ale velmi dobře, co se dělo v době, kdy byli mladí. Na tuto dobu rádi vzpomínají a vyprávějí příběhy, které zažili. Tyto vzpomínky a příjemné chvíle bychom jim rádi připomínali častěji.

Rozhodli jsme se proto u nás v domově vytvořit jednu místnost plnou vzpomínek. Díky vaší pomoci nakoupíme nábytek, který vypadá jako z dřívějších dob, pohodlná křesla, starý gramofon, lampu, záclonky, závěsy a tapetu. Místnost vybavíme předměty, které naše babičky a dědečkové používali v době, kdy byli mladí a se kterými dříve často pracovali. Pokusíme se tak těmito předměty a vybavením našim klientům připomenout dobu, na kterou se jim vážou ty nejmilejší vzpomínky.

Moc vám děkujeme za pomoc!

Garantem pomoci je Alzheimer nadační fond.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT