Pomáhej tím, že si čteš

Desátý ročník soutěže „Středoškolák roku“

Desátý ročník soutěže „Středoškolák roku“

Podpora nadaných studentů.

Cílová částka: 50 000 Kč
Vybráno: 50 000 Kč
Zařazeno: 22. 3. 2024
Datum ukončení: 28. 3. 2024

Představujeme vám již desátý ročník soutěže „Středoškolák roku“, v rámci které oceňujeme studenty, kteří se ve svém volném čase věnují mimoškolním aktivitám. A co vlastně naši středoškoláci mimo školu dělají? Pracují na vědeckých projektech, účastní se soutěží doma i v zahraničí, podnikají, věnují se umění či sportu nebo pomáhají lidem ve svém okolí. Takových středoškoláků jsme našli a vzájemně propojili již více než 2000.

Do soutěže se mohou studenti registrovat v období od 1. 3. 2024 do poloviny května, a to ve speciální přihlašovací aplikaci na našem webu www.stredoskolakroku.cz. Poté porota vybere TOP25 nejaktivnějších středoškoláků, kteří budou pozváni na víkendové setkání konané 7.–9. 6. 2024 ve Žďárských vrších. Finalisté soutěže zde budou mít možnost seznámit se mezi sebou navzájem, tedy s nejaktivnějšími středoškoláky z celé země. Bude to víkend plný zážitků, zajímavých aktivit a především mnoha nových přátelství a kontaktů.

Ve dnech 20.–21. 6. 2024 bude v plném proudu probíhat Vzdělávací Akademie, jež se uskuteční v Praze. Akademie je navržena přímo pro 100 nejaktivnějších středoškoláků z ročníku 2024. Připravena bude série vzdělávacích workshopů a seminářů se zaměřením na osobnostní rozvoj, kariérní poradenství či aktuální společenská témata. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se bude konat na témže místě a proběhne večer 21. 6. Na akci vystoupí populární osobnosti z řad podnikatelů, vědců či novinářů, budou předány diplomy a hodnotné ceny.

Věříme, že v této době je naše činnost o to důležitější, neboť podporujeme vytváření kontaktů a sdílení motivace mezi mladými lidmi a zároveň si klademe za cíl opět nastartovat zájem středoškoláků o mimoškolní vzdělávání.

Podpořte, prosím, náš projekt a my slibujeme, že podpoříme aktivní středoškoláky z celé ČR.

Přejeme radost z přečtených knížek a děkujeme za každý příspěvek!

Tým ProStředoškoláky

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT