Pomáhej tím, že si čteš

Důležitý start

Důležitý start

Startovací byty pro děti z dětských domovů

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 15. 6. 2024
Datum ukončení: 20. 6. 2024

Milí čtenáři a čtenářky,

mezi námi žijí holky a kluci, kteří z různých důvodů nevyrůstají ve své biologické rodině, s tátou a mámou. Jejich rodiče se o ně nemohou, nebo nechtějí starat, v nejhorších případech jejich „péče" děti přímo ohrožuje.

Některé děti proto vyrůstají v dětských domovech, kde mohou zůstat do 18 let. Pokud studují, tak až do 26 let. Jednoho dne ale všechny čeká hodně těžký krok, kdy musí brány dětského domova opustit a postavit se na vlastní nohy. Bez podpory, zázemí a lásky vlastní rodiny.

Vstup do samostatného života je i pro připraveného mladého člověka hodně těžkou životní zkouškou, která se bez pomoci téměř nedá zvládnout.

My v DEJME DĚTEM ŠANCI jsme se proto rozhodli těmto dospělým dětem našimi projekty, a hlavně naším osobním přístupem, přípravu na opuštění dětského domova a vstup do samostatného života co nejvíce ulehčit a být jim na jejich cestě do dospělosti co nejvíce nápomocni.

Již 13 let se při naší práci přesvědčujeme, že naše podpora má obrovský smysl.

Jeden z našich projektů se jmenuje POMOZ MI DO ŽIVOTA a jeho součástí je také startovací bydlení pro mladé lidi z dětských domovů. V dlouhodobém pronájmu máme dva startovací byty v Praze. V každém bytě o velikosti 4+1 bydlí 3 mladí lidé, a k dispozici máme i krizová lůžka pro případ akutní pomoci.

Smyslem startovacích bytů je podpora čerstvě dospělých mladých lidí v jejich nelehké životní situaci. Pomoc s úspěšným začleněním do společnosti, a to hlavně v období bezprostředně po opuštění dětského domova, a v prvním roce jejich samostatného života. Ubytování nabízíme i mimopražským studentům, kteří studují v Praze. Bezpečné zázemí, zvýhodněné náklady za bydlení a jistota, je pro ně v tomto těžkém období velkou pomocí, a to nejen finanční, ale hlavně psychickou.

Bez podpory dárců bychom bydlení ve startovacích bytech nabízet nemohli.

Děkujeme, že vám nejsou osudy dětí a mladých lidí z dětských domovů lhostejné. Ve své těžké životní situaci se neocitly vlastní vinou a naši pomoc si opravdu zaslouží.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT