Pomáhej tím, že si čteš

Ortézy pro Ráďu

Ortézy pro Ráďu

Ortézy

Cílová částka: 110 000 Kč
Vybráno: 110 000 Kč
Zařazeno: 24. 1. 2024
Datum ukončení: 4. 2. 2024

Ráďa se narodil ve 32. týdnu jako relativně zdravé miminko. Vážil 1970 g a měřil 38 cm. Porod nebyl nijak komplikovaný a po narození zvládal sám dýchat, takže nebylo potřeba žádné podpory. Protože byl Ráďa hodné a neplačící miminko a nejevil žádné známky dalších možných komplikací, jako třeba krvácení do mozku, odložili lékaři ultrazvukové vyšetření na pozdější čas.

Bohužel třetí den od narození se nám obrátil život vzhůru nohama. Volali z nemocnice, že má Ráďa krvácení do mozku IV. stupně na pravé straně. Poškození mozku bylo bohužel tak rozsáhlé, že nás lékaři připravovali na to, že budeme mít ležící dítě. Stav byl vážný. Ráďa měl vysoké horečky a dokonce musel být zaintubován, protože nezvládal sám dýchat. Jeho stav se zhoršil natolik, že nám lékaři řekli, ať počítáme s nejhorším, totiž že náš chlapeček nepřežije. Ráďa je ale od narození velký bojovník a s infekcí se dokázal statečně poprat. Po dvou měsících neustálého boje jsme si mohli našeho chlapečka odvézt domů. Stále jsme ale nevěděli, jak se bude Ráďa dál vyvíjet.

Diagnóza našeho Rádi zní: Obstrukční hydrocefalus, DMO (dětská mozková obrna) hemiparetická forma, epilepsie, lehká pravostranná nedoslýchavost. Co to znamená? Rádi vývoj je celkově opožděný. Chodit začal až ve třech letech, a to velmi špatně. Má špatnou stabilitu, nezvládá zhoršený terén jako jsou kopce, schody a různé nerovnosti, a díky bolestem nohou neujde více než pár metrů. Od narození s ním cvičíme Vojtovu metodu, ke které se později přidalo cvičení metodou Bobath, ergoterapie, a protože má Ráďa problémy s řečí, tak i logopedie. Nyní Ráďa chodí do třetí třídy v Jedličkově ústavu a je tam šťastný. Je jako každý kluk velmi zvídavý, do všeho jde po hlavě, a samozřejmě se chce co nejvíce vyrovnat zdravým dětem. K tomu mu měla pomoci operace nohy, kterou mu lékaři doporučili. Bohužel ji ale nemůže podstoupit, protože má problémy s růstovým hormonem. Jako další variantu ke zlepšení chůze nám nabídli speciální ortézy, které ale neproplácí zdravotní pojišťovny. Proto jsme se rozhodli obrátit se na Čtení pomáhá. Moc bychom chtěli našemu Ráďovi umožnit každodenní radost z pohybu venku s kamarády.

Pomůžete Ráďovi? Moc děkujeme.!

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT