Pomáhej tím, že si čteš

Projekt S knížkou do života - Bookstart.

Projekt S knížkou do života - Bookstart.

Podpora čtenářství.

Cílová částka: 110 000 Kč
Vybráno: 110 000 Kč
Zařazeno: 3. 11. 2020
Datum ukončení: 6. 9. 2021

Co je Bookstart? Mezinárodní projekt na podporu čtenářství realizovaný po dobu 25 let již ve 20 zemích napříč kontinenty.

Projekt je zaměřen na všestranný rozvoj dítěte v rodině od jeho narození a v našem pojetí i na roli knihoven v této oblasti. Díky společnému čtení rodičů a dětí je velká naděje, že se z dítěte stane celoživotní čtenář. a že k tomu mohou přispět knihovny, o tom nelze pochybovat.

Do projektu budou zapojeny nejen veřejné knihovny a rodiče s dětmi, ale chceme jím propojit i představitele samosprávných orgánů, mateřských škol, vydavatelů dětské literatury a dalších partnerů. Projet S knížkou do života by měl provázet dítě od narození do šesti let věku.. Po nástupu do první třídy na ně již bude čekat naše populární Knížka pro prvňáčka.

Pohádky jsou jako korálky. Můžete je navlékat na dlouhou nit vyprávění, jeden korálek vedle druhého, pohádku vedle pohádky, příběh vedle příběhu. Když jednu pohádku dovyprávíte, hned vás napadne další a ještě další... Můžete je navlékat celý život. Ke známým pohádkám přidávat méně známé, nebo ty, které si sami vymyslíte. A když se nějaký pohádkový korálek někam zakutálí, najdete při jeho hledání deset dalších. Pohádkový náhrdelník bude takový, jak si ho sami navléknete. Nemusíte spěchat. Příběhy k navlékání s vámi budou tak dlouho, jak dlouho budete umět poslouchat, vyprávět a snít. (Ivona Březinová - CHVILKA PRO POHÁDKU)

Pomozte nám zrealizovat tento krásný projekt.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT