Pomáhej tím, že si čteš

Děti v pěstounských rodinách

Děti v pěstounských rodinách

Odlehčující péče a doučování dětí v pěstounských rodinách

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 6. 12. 2022
Datum ukončení: 12. 3. 2023

Ne každé dítě má to štěstí vyrůstat v láskyplné rodině. Mnoho opuštěných dětí tráví svoje dětství a dospívání v dětském domově. Vážíme si “hrdinů”, kteří se rozhodli dát opuštěnému dítěti bezpečný domov, lásku a pocit jistoty. Jsou to pěstouni a náhradní rodiny.

Paní Janě v červnu 2021 byly do pěstounské péče svěřeny tři děti, sourozenci. Jan(4), Eva(5), Lenka (6). Pěstounka je samoživitelka. Jana říká: „Po 10leté práci v dětském domově a zralé úvaze jsem přijala tuto sourozeneckou skupinu malých dětí i vzhledem k tomu, že mám vystudovanou sociální a speciální pedagogiku."

Paní Jana se zajímá o zdárný vývoj všech dětí. Nejprve bylo potřeba najít odborné lékaře, například pro řešení žalostného stavu chrupu dětí. Také návštěvy pedagogicko-psychologické poradny a následné terapie zlepšily stav a zdraví sourozenců

Jana dále vzpomíná: “Na počátku děti zajímalo jen jídlo. Vydrežly sedět u stolu a čekat, než dovařím a dostanou najíst. Snědly neuvěřitelné množství jídla. Postupem času se vše změnilo, jídlo už není prioritou.”

V současné době se pěstounka Jana potýká s následky nedávno prodělané klíšťové encefalitidy. Trpí velkou únavou a bolestí hlavy. Když onemocněla, velkou pomocí jí byla 20letá studentka Nikola, která s péčí o děti pomáhala. Nyní paní Jana začíná opět pracovat, ale je třeba opět pomoci v pondělí a ve středu s vyzvedáváním dětí ze školky a hlídáním dětí, než maminka pěstounka přijde z práce.

Jana dodává: „Je velmi obtížné sehnat hlídání ke třem malým dětem, nikdo si nechce vzít takovou zodpovědnost“.

Vzhledem k tomu, že se o děti stará sama a jejich příchod do rodiny byl finančně náročný a také nemá žádnou oporu ani blízké příbuzné, rodiče už nežijí a syn žije v zahraničí, obrátila se s prosbou o pomoc na nás.

Rádi bychom paní Janě přispěli na odlehčující péči ke třem dětem.

Pomůžete i vy?

Garantem pomoci je Rozum a cit.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT