Pomáhej tím, že si čteš

Zlepšení tréninkových podmínek mládeže

Zlepšení tréninkových podmínek mládeže

Příspěvek pro sportovní klub vzpírání Oty Zaremby z Horní Suché

Cílová částka: 100 000 Kč
Vybráno: 100 000 Kč
Zařazeno: 24. 8. 2022
Datum ukončení: 28. 10. 2023

Oddíl vzpírání v Horní Suché byl založen již v roce 2008, pracuje s dětmi od 10 let, kdy se věnuje jejich všeobecné přípravě a zároveň vzpěračskému tréninku. V minulém roce i přes covidové problémy jsme byli velmi úspěšní, a to napříč všemi kategoriemi - od mladších žáků až po seniory.

V oddíle trénujeme 4 až 6 krát týdně dle věkových kategorií. Toto tréninkové nasazení přineslo velké úspěchy, což dokazuje vítězství v celostátních soutěžích od mladších žáků, přes starší žáky, juniory až po seniory, kdy jsme v této kategorii vyhráli soutěž 1. ligy mužů poprvé v historii oddílu.

Největším úspěchem je vystoupení našich závodníků na Mistrovství světa do 17 let, které se konalo v Saúdské Arábii, kdy náš Alexandr Džobák vybojoval titul mistra světa ve váze do 49 kg. Obdobným úspěchem je získání titulu mistra Evropy Františkem Polákem ve váze do 55 kg, soutěž se konala ve Finsku. Naše nejlepší závodnice, 17 letá Vendula Šafratová, skončila na Mistrovství Evropy v Polsku třetí.

Před dvěma lety jsme se dočkali přestěhování do nových prostor, které pro náš oddíl zrekonstruovala obec Horní Suchá. Tato tréninková a zároveň soutěžní hala je dostatečně prostorná, ale schází nám ještě dovybavení potřebné k tréninkovému procesu (tréninkové kotouče, osy, výrazové bedny, stojánky). Toto nové vybavení pomůže zlepšit tréninkové podmínky, zvýšit úroveň v tréninkovém procesu, což zároveň napomůže zvýšení výkonnosti závodníků našeho oddílu.

Za podporu mnohokrát děkujeme!

Emil Brzoska

jednatel a trenér oddílu

Garantem pomoci je Čtení pomáhá.

ZPĚT NA SEZNAM CHARIT